شما اینجا هستید : خانه  »  دانلود فیلمدانلود فیلم خارجی با دوبله فارسی   »   دانلود فیلم اتحاد قهرمانان

دانلود فیلم اتحاد قهرمانان

دانلود فیلم اتحاد قهرمانان

دانلود فیلم The Unity of Heroes با دوبله فارسی و لینک مستقیم

دوبله فارسی + سانسور و بازبینی شده

دانلود فیلم اتحاد قهرمانان

نام فیلم : اتحاد قهرمانان
ژانر :اکشن ،رزمی ،
کارگردان : ژنگهو لین
نویسنده : ی
بازیگران : وینسنت ژائو ,مایکل تانگ ,ناوی ,بینگیوان لی ,لیوب لی ,چن چن ,ژنگگو ژو ,ژوانگ گائو
محصول کشور : چین
سال تولید : ۲۰۱۸
زبان : دوبله فارسی
کیفیت : بالا
خلاصه داستان ::پس از آنکه خارجی‌ها “تریاک” وارد چین می‌کنند و بسیاری از مردم به آن اعتیاد پیدا می‌کنند، خودشان بیمارستانی برای ترک اعتیاد تاسیس می‌کنند، اما قهرمان محلی “ونگ فی هونگ” رزمی‌کار، پزشک و قهرمان مردمی اهل چین که به فرهنگ‌ها و باورهای جهانی اعتقاد ندارد، به مبارزه با مهاجمان خارجی میپردازد. اما در این بین کمپانی هند شرقی بریتانیا دارویی سمی می‌سازد و وارد منطقه گوانگ‌دونگ چین می‌کند که…

در دوران امپراطوری یکی از شاهان سلسله کین در چین پراکندگی و تفرقه در این کشور بزرگ منجر به جنگ‌های متعددی شده بود. سلطان «کین» در طی این جنگ‌ها خصوصا با طایفه‌ای موسوم به «زایو»، تعداد کثیری از آنان را کشتار کرده بود. در نتیجه انتقامجویان زایو همواره درصدد کشتن پادشاه «کین» بودند. معروفترین این قاتلین حرفه‌ای که یک‌بار هم به قصر پادشاه هجوم برده ولی علیرغم راه‌یابی به داخل محوطه اقامت شاه، او را نکشته‌اند، مرد جوانی موسوم به «شمشیر شکسته» و زن جوانی با عنوان «برف پرنده» هستند.
در همین احوال، فردی به دربار شاه می‌آید که خود را «بی‌نام» (جت لی) می‌نامد و با آوردن شمشیرهای برف پرنده و شمشیر شکسته و همچنین انتقامجوی دیگری به نام «اسکای» اعلام می‌کند همه دشمنان اصلی پادشاه را کشته است. همین موضوع باعث می‌شود که طبق اعلان قبلی او بتواند در نزدیک‌ترین مکان نسبت به شاه که حتی خاصان و گاردهای امنیتی‌اش نمی‌توانند حضور یابند، قرار گیرد و بنا به درخواست شاه ماجرای به قتل رساندن قویترین دشمنان او را بازگوید. «بی‌نام» تعریف می‌کند که چگونه «اسکای» را هنگام بازی شطرنج مورد علاقه‌اش و پس از این‌که سربازان شاه از دستگیری وی عاجز مانده‌اند به شیوه جنگ ذهنی و تمرکز و غافلگیری کشته است.

او می‌گوید که برف پرنده به دلیل علاقه به «اسکای» مورد غضب و قهر شمشیر شکسته قرار گرفته بوده و آن‌ها که در یک مدرسه خوشنویسی کار می‌کرده‌اند، در این روزهای آخر با یکدیگر قهر بوده‌اند. شمشیر شکسته که از علاقه برف پرنده به «اسکای» آگاه گردیده بوده برای برانگیختن حس حسادت وی وانمود می‌کند با شاگردش «مون» رابطه نامشروع دارد و برف پرنده هم به دلیل تصور این خیانت ناغافل شمشیر شکسته را می‌کشد و خود نیز در میدان مبارزه با بی‌نام مقابل سپاهیان کین به قتل می‌رسد.
پادشاه پس از شنیدن داستان «بی‌نام» سوالاتی مطرح می‌کند و سپس خود داستان واقعی قتل ۳ انتقامجوی معروف توسط «بی‌نام» را این‌گونه شرح می‌دهد که «اسکای» برای این‌که «بی‌نام» فردی در خدمت پادشاه کین به نظر بیاید خود را تسلیم وی می‌کند و «برف پرنده» هم نه تنها هیچ علاقه‌ای به «اسکای» نداشته، هیچگاه هم با «شمشیر شکسته» قهر نبوده است. آن‌ها پس از مشاهده مهارت و جسارت «بی‌نام» می‌پذیرند که خود را تسلیم وی کنند ولی «برف پرنده» به دلیل علاقه شدیدش به «شمشیر شکسته» و این‌که نمی‌خواهد وی به دست «بی‌نام» کشته شود، او را ناغافل زخم می‌زند و خود به رویارویی با «بی‌نام» در مقابل سپاهیان کین می‌رود تا به وسیله او به قتل برسد و «بی‌نام» را بیشتر مورد توجه پادشاه گرداند.

پادشاه به «بی‌نام» می‌گوید که همه این فداکاری‌ها برای این بود که او راحت‌تر به نزدیکترین محل در مجاورت شاه رسیده و به سهولت بتواند وی را به قتل برساند.
اما «بی‌نام» روایت شومی را نقل می‌کند که «شمشیر شکسته» به هیچوجه قصد انتقام‌گیری نداشته و همان زمانی که به اتفاق «برف پرنده» خود را به داخل قصر ممنوعه می‌رساند و امکان کشتن پادشاه را در اختیار داشته ناگهان به درک والایی می‌رسد که او را از این کار بازمی‌دارد. «شمشیر شکسته» سعی می‌کند «بی‌نام» و «برف پرنده» را هم از انتقام برحذر دارد و به آن‌ها رازی را می‌گوید که وی را از ادامه راه منع کند. «شمشیر شکسته»، «اتحاد در زیر آسمان» را برای همه طوایف متفرق چین بزرگ مطرح می‌سازد تا دوران طولانی جنگ و خونریزی به سر آید اما «بی‌نام» و «برف پرنده» نمی‌پذیرند. «برف پرنده» همانطور که در قصه اول هم گفته شد ناگهان به «شمشیر شکسته» زخم می‌زند و خود نیز در میدان جنگ با «بی‌نام» عمدا زخم می‌خورد تا «بی‌نام» بتواند به نزدیک پادشاه رسیده و با جلب اعتماد وی، او را بکشد. اگرچه «شمشیر شکسته» تا آخرین لحظه بر اعتقاد خود مبنی بر «اتحاد در زیر آسمان» اصرار می‌ورزد.
پادشاه از «بی‌نام» می‌خواهد به خاطر باورهای جدید «شمشیر شکسته» هم شده او را نکشد و در عوض قول می‌دهد که او هم به جنگ و خونریزی خاتمه بخشد و «اتحاد در زیر آسمان» را برای سراسر چین به ارمغان آورد. «بی‌نام» از کشتن پادشاه صرف نظر می‌کند ولی توسط سربازان وی به قتل می‌رسد. «برف پرنده» هم که عدم جنگیدن «شمشیر شکسته» را خلاف آرمان‌هایشان می‌بیند، او را به مقابله فرامی‌خواند ولی ناگهان «شمشیر شکسته» را در مقابل شمشیر آخته‌اش منفعل می‌بیند که شمششیر را به جانش می‌خرد. «شمشیر شکسته» می‌میرد و «برف پرنده» هم که مرگ معبودش را می‌بیند در کنار وی خودکشی می‌کند. اما پادشاه کین پس از آن همه قبایل و طوایف چین را متحد می‌کند و به جنگ و خونریزی طولانی چندین ساله خاتمه می‌بخشد. او دیوار چین را برای جلوگیری از هجوم طوایف مغول می‌سازد و نخستین امپراطوری بزرگ چین متحد را تاسیس می‌کند.

یادداشت:

فیلم حماسی – رزمی ژانگ ییمو فیلمساز معتبر نسل پنجم سینماگران چین که تا پیش از این با آثار نسبتا آرام و کم‌جنب و جوشی مانند : “فانوس قرمز”، “ژودو”، “مثلث شانگهای”،” ذرت سرخ” و “راه به خانه” از وی مواجه بودیم، باب تازه‌ای در سینمای او و این‌گونه آثار در تاریخ سینما به حساب می‌آید. قهرمان، اگرچه از لحاظ نبردهای حماسی-عرفانی و آیینی با شمشیر، شباهت‌هایی با ببر خیزان، اژدهای پنهان آنگ‌لی دارد ولی هم از جهت محتوا و هم به لحاظ ساختار سینمایی، تفاوت‌های اساسی با فیلم مذکور دارد.
«قهرمان» براساس یک قصه قدیمی و فولکور چینی شکل می‌گیرد که مشابه آن را در فیلم «امپراطور و قاتل» چن کایگه نیز شاهد بودیم اما در پرداخت سینمایی‌اش، ساختار حیرت‌انگیزی می‌یابد. همه فیلم ۳ روایت متفاوت از یک ماجراست که توسط پادشاه کین و شخصی که در ظاهر برای گرفتن پاداش و در اصل جهت کشتن شاه آمده، به اسم «بی‌نام» نقل می‌شود و تماشاگر را در یک لحظه با ابعاد ناشناخته‌ای از واقعه‌ای ظاهرا ساده و معمولی مواجه می‌کند.
پیام فیلم آشکارا بسیار ساده و معمولی و شبیه پندهای اخلاقی همان قصه‌های فولکور است اما در این دوران پرتنش امروز جهان که هردم خطر تهدید جنگی خانمانسوز به بهانه مقابله با تروریسم را بیخ گوش‌مان حس می‌کنیم بسیار به روز به نظر می‌آید.

ژانگ ییمو برای نخستین بار همه استعداد و توانایی سینمایی‌اش را برای درهم آمیختن دغدغه‌های زیبایی‌شناختی و سبک بصری همیشگی‌اش با جذابیت‌های امروز سینما به کار می‌گیرد و جنگ رزمی را به شیوه‌ای حماسی که تاکنون مقابل دوربین سینما قرار نگرفته بود را به تصویر می‌کشد. شیوه نبرد ذهنی و تمرکز و غافلگیری کامل صحنه‌های رزم فیلم، قهرمان را از آن پرش‌های بدون دلیل و پروازهای به کمک طناب فیلم “ببرخیزان، اژدهای پنهان” آنگ‌‌لی متمایز کرده و وجه عرفانی آن را بارز می‌سازد. اینجاست که همه آن پروازها و پرش‌ها و سرعت عمل‌ها (اگرچه در تصویر هم به دلیل تدوین درخشان فیلم بسیار حرفه‌ای‌تر از فیلم آنگ‌لی درآمده‌اند) توجیه منطقی می‌یابند علاوه بر این که عشق سوزان مابین «برف پرنده» و «شمشیر شکسته» درون ساختار روایتی فیلم جاافتاده است و در هر سه حکایت مختلف از زبان شخصیت‌های ماجرا به حس می‌گردند.
صحنه‌های عرفانی فیلم تقریبا در تاریخ سینما بی‌نظیر و منحصر به فرد به نظر می‌آیند فی‌المثل در فصلی که شمشیر پرسرعت «بی‌نام» در مقابله با «شمشیر شکسته» در روایت اول قطره آبی را در هوا به دو نیم کرده بطوری‌که نیمی از آن قطره بر صورت بی‌جان «برف پرنده» می‌نشیند و حزن و اندوه درونی «شمشیر شکسته» از مرگ عشق‌اش، همچنین غم نهان «برف پرنده» مرده از آینده معشوقش را یکجا بیان می‌کند.

یا در سکانسی که پادشاه از فرم شعله‌های شمع‌های مقابلش به نفس تبهکارانه و انتقامجویانه «بی‌نام» پی می‌برد و داستان خود را باز می‌گوید.
فیلم” قهرمان” سرشار از این‌گونه تصاویر زیبا به لحاظ مفهوم و همچنین ترکیب‌بندی‌های شگفت‌انگیزی می‌باشد که در کلیت اثر قوام یافته و در ارتباط مستحکمی با یکدیگر قرار می‌گیرند. تناسب خوشنویسی با شمشیرزنی عرفانی و بازگویی مشخصه‌های مشترک آن‌ها از دیگر نکات مثال‌زدنی فیلم” قهرمان” است که از همان مدرسه خوشنویسی برف پرنده و شمشیر شکسته آغاز شده و در لایه‌های اثر رسوخ می‌یابند. چنان‌چه پس از آن به جای جمله «با شمشیرت بجنگ» عبارت «با شمشیرت رسم کن و بنویس» گفته می‌شود! به این ترتیب فیلم در عین فضای خشونت‌بارش، شاعرانگی لطیفی را درون خود می‌پروراند که در تناسب با رمانس حماسی برف پرنده و شمشیر شکسته پیوستگی غریبی پیدا می‌کنند تا در صحنه اوج فیلم یعنی مرگ هر دو برفراز آن تپه مشرف به دشت، گویی یک تابلو زیبای نقاشی در تصویر خلق می‌گردد.
ژانگ ییمو در فیلم “قهرمان” با این نوع ساختار و آن محتوا و با به کارگیری بازیگر شناخته شده‌ای همچون جت لی خود را به درستی به معیارهای سینمای امروز جهان نزدیک ساخته و حتی از بسیاری جهات از آن پیشی می‌گیرد

او با درک صحیح از ذایقه مخاطب امروز از آن فضاها دل می‌کند و آرام از آثار قبلی‌اش فاصله پیدا می‌کند و با حفظ همان دغدغه‌ها و دلمشغولی‌های دیرینش به ساختارهای نوینی روی می‌آورد که انصافا در عرصه سینمای جهان هم نو و تازه می‌نمایانند.
به این ترتیب کاربرد ورزش‌های رزمی که زمانی در فیلم‌های تجاری هنگ‌کنگی باب بود و فرهنگ خاص خود را داشت اینک با تغییرات اساسی مضمونی و ساختاری به سینمای هنری‌ترین فیلمساز چینی که تا این زمان به قول بسیاری آلوده سینمای به اصطلاح هالیوودی نشده بود راه می‌یابد تا اساسا نگرشی نوین نسبت به این عنصر بومی و رایج کشورهای زردپوست‌نشین به وجود آورد. آن‌چه که آنگ‌لی با همه تلاشش در فیلم “ببرخیزان، اژدهای پنهان” از عهده‌اش برنیامده بود اگرچه آنهمه غوغا و جنجال در سیستم رسانه‌ای آمریکا پیرامون آن اوج گرفت.

فیلم” قهرمان” از دیگر سو یادآور سینمای درخشان آکیرا کوروساوا می‌باشد، چه از نظر روایت سه‌گانه‌اش که فیلم” راشومون” را به ذهن متبادر می‌سازد و چه به لحاظ تمرکز ذهنی در مبارزات که منبع اصلی نیرو در سامورایی‌های آثار کوروساوا به حساب می‌آمد. تراژدی رومانتیک انتهای فیلم نیز پایان‌های کوروساوایی در اغلب فیلم‌هایش مانند هفت سامورایی، ریش‌قرمز و شاهکاری همچون “آشوب” را تداعی می‌کند.
به‌هرحال کار ژانگ ییمو در فیلم” قهرمان “قابل ستایش است. او در سینمای چین هم استادانه هر دو وجه هنری و تجاری سینما را درهم می‌آمیزد تا برای اولین بار فیلمی بر پرده سینماهای این کشور به فروش فوق‌العاده‌ای دست یابد و حتی رقم فروش افسانه‌ای فیلم پرزرق و برق تایتانیک را پشت سر بگذارد.

 

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : ۰ در حال بررسی : 0