شما اینجا هستید : خانه  »  دانلود فیلمدانلود فیلم ایرانی   »   دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی

دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی

دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی

دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی با لینک مستقیم

(در صورت نارضایتی صاحب اثر لینک دانلود حذف می شود)

نام فیلم : ازدواج به سبک ایرانی
ژانر :اجتماعی ،خانوادگی ،کمدی
کارگردان : حسن فتحی
نویسنده : حسن فتحی
بازیگران : محمدرضا شریفی نیا ,داریوش ارجمند ,شیلا خداد ,لادن طباطبایی ,حسام نواب صفوی ,سعید کنگرانی ,فاطمه گودرزی ,
محصول کشور : ایران
سال تولید : ۱۳۸۶
زبان : فارسی
کیفیت : پایین
خلاصه داستان :شیرین در یک خانواده ی بسیار سنتی زندگی میکند که پدر او بسیار سخت گیر و عصبی و غیرتی است.دایی شرین در یک آژانس هواپیمایی مدیر است و همیشه به همراه مادر شرین سعی میکند تا بتواند با پدر شیرین حرف پدر تا او از سختگیری هایش دست بکشد و کوتاه بیاید.او به هزار زحمت میتواند از پدر شیرین اجازه بگیرد تا شیرین کار کند و شیرین را در آژانس هواپیمایی خودش مشغول به کار میکند.یک جاون آمریکایی وارد آژانس هواپیمایی میشود و تا شیرین را میبیند عاشقش میشود زیرا شیرین صورتی جذاب دارد.از یک طرف دیگر رقیب حاج آقا ابراهیم که در بازار فرش است میخواهد ازدواج بین پسرش و شرین را محیا کند تا بتواند زمینه مالی خودش را خوب کند.او از تماس های بین دیوید و شرین مطلع میشود و این موضوع را به حاجی میگوید و حاجی یک مدت سختگیری میکند و شرین ار محدود میکند تا خیلی از کارها را انجام ندهد.اما مادر شیرین و دایی اش با حاجی را راضی میکنند و دیوید به خواستگاری شیرین می آید و حاج آقا برای این ازدواج شرط میگذارد: اول اینکه این ازدواج را باید به سبک کاملا ایرانی انجام بدهند.دیوید بخاطر شیرین مسلمان میشود و تمام شرط ها را میپذیرد.محی الدین و پسرش برای دیوید دسیسه میکنند و میخواهند تا این عروسی را بهم بزنند تا عروسی سرنگیردولی دایی از این موضوع مطلع میشود و ثابت یکند که دیوید بی گناه است و عروسی انجام میشود .

ازدواج به سبک ایرانی گزارشی از ساخت فیلم « ازدواج…
علا قه مندان به فیلم دیدن
ازدواج به سبک ایرانی
گزارشی از ساخت فیلم « ازدواج به سبک ایرانی » به همراه حرف ها و گفته های بازیگران و سازندگان فیلم

حدیث عشق بیان کن به آن زبان که تو دانی …
بر اساس یک ضرب المثل قدیمی ، « ازدواج کردن ، بیش از رفتن به جنگ شجاعت می خواهد . » حالا اگر این امر از سبک و سیاق ویژه ای هم تبعیت کند ، « وقت باید گفت که نور اعلی نور شده است ! ماجرای ازدواج به سبک ایرانی تازه ترین محصول سینمایی دنیای تصویر به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی علی معلم نشان می ده که این روزها « ازدواج کردن » ، وقتی پی آیده تر می شود که یک سوی این وصلت میمون ، یک جوان خارجی باشد و آن سوی دیگرش ، یک خانواده اصیل ایرانی که بسیارهم به آداب و رسوم دیگرش ، یک خانواده اصیل ایرانی که بسیار هم به آداب و رسوم و سنن ایرانی پایبند است . بله ؛ ازدواج به سبک ایرانی ، یک چنین فیلمی است ؛ نتیجه می گیریم ازدواج کردن خیلی هم امر ساده ای نیست . آئین ویژه ای دارد و اگر داماد معظم ، واقعاً عاشق شده است ، باید بهای دوست داشتن اش را بپردازد و برای ریدن به « معشوق » ، از راه های پر پیچ و خمی بگذرد و بپذیرد که فرهنگ ایرانی ، ارزش ها و روش های خاص خودش را دارد .
ازدواج به سبک ایرانی داستان دیدار یک جوان خارجی ( دیوید ) از ایران و بعد دیدن اتفاقی و دل سپردن او به دختری به نام شیرین است . این آقای دیوید که خود را عاشق فرهنگ و هنر ایرانی می داند و حافظ و مولانا را ستایش می کند و اشعار آنان را از حفظ است ، وقتی « شیرین » را می بیند ، انگار که یکی از آن تصویرهای اسطوره ای ذهن اش و آن نقشواره های دور ، جان گرفته باشد، دلباخته و شیفته شیرین می شود و می پندارد که نیمه گمشده اش را یافته است و می کوشد به هر طریقی که شده ، راه مراوده و نزدیکی به این خانواده را بیابد و به خیال های شیرین برسد ؛ غافل از آن که این ، تازه آغاز کار است و گذشتن از هفت خوان رستم ! آنچه را که او در شعرها و عرفان ایرانی ، خوانده بود ، حالا باید عملاً از سر بگذراند و رنج های « طلبیدن » و « رسیدن » را بر خود هموار سازد و … در فیلم ازدواج به سبک ایرانی نقش این آقای خارجی ( دیوید ) را یک هنرمند کانادایی ، دانیل هولمز ، ایفا می کن که خودش واقعاً همین ماجراها را از سر گذرانده ، یعنی با یک خانواده اصیل ایرانی وصلت نموده است و حالا در کنار همسرش زندگی شیرینی دارند .
نقش شیرین ( دختر دم بخت فیلم ) را شیلا خداداد بازی کرده که تصویرهای ذهنی دیوید را از آن نقش های مینیاتوری تکمیل می کند و در فیلم حضوری دلنشین و شیرین دارد .
ازدواج به سبک ایرانی از یک منظر ، روایت اعتقادات و باورهای قوی و ایمان به فرهنگ ایرانی است . « شیرین » فیلم در یک خانواده محکم و با اصل و نسب ایرانی پرورش یافته ؛ خانواده ای که در آن « پدر » نقش مهمی دارد و با صلابت ، سرپرستی و رهبری خانواده را به عهده گرفته است . جامه این پدر منضبط و معتقد ، تنها برازنده داریوش ارجمند بود که او نیز با اقتدار یک بازیگر کلاسیک در فیلم حضور یافته و نقش حاج ابراهیم را ایفا کرده است . پدری سخت گیر اما دلسوز که به اجرای سفت و سخت آئین ایرانی اصرار می ورزد و با رعایت تمامی جزئیات ، سنت ها را پاس می دارد و آنها را در معرض داوری و چالش قرار می دهد .
نقش مادر ( اکرم ) در فیلم به فاطمه گودرزی محول شده است که با مهربانی زاید الوصف اش و با همان فوت و فن های مادرانه و به سهم خود ، مسیر این ازدواج را هموار می کند و در عاقبت به خیری فرزندش ، نقش به سزایی دارد . گودرزی ، راحتی و رازی را با خود وارد فیلم کرده که قابل توصیف نیست .
خانواده شلوغ و پرهیاهوی حاج ابراهیم ، از نعمت وجود یک دایی خوش مشرب و امروزی و جذاب هم بی نصیب نمانده است . مردی با تجربیات فراوان که به نشستی دلنشین از سنت ها و دنیای نو رسیده و با حضورش بخش زیادی از گرفت و گیرهای خانواده را مرتفع می کند و راه می گشاید ؛ سعید کنگرانی پس از سال ها غربت نشینی با چهره ای باز و صمیمی ، ایفاگر نقش دایی مهدی در فیلم ازدواج به سبک ایرانی شده است و تصویرهایش نشان می دهد که یک بازیگر فتوژنتیک و جذاب و با خمیره ، همواره می تواند با حفظ خود ، تولد دوباره ای را تجربه کند .
فیلم نامه ازدواج به سبک ایرانی که پنج بار توسط مینو فرشچی نوشته و بازنویسی شده است با گرایش و عنایت به ژانر « کمدی رمانتیک » پرورش یافته و در کنار آنقصه اصلی و پر رنگ ، داستانک های متعددی را روایت می کند ، داستانک هایی که با قلم و حس قوی و خون دار متن ، حتماً باید با حضور بازیگران حرفه ای و توانا اجرا می شد و به ثمر می رسید که چنین نیز شده است ؛ بازی و حضور بازیگران و هنرمندانی چون لادم طبابطبایی ف محمدرضا شریفی نیا ، حسام نواب صفوی ، مهری مهرنیا و باقر صحرارودی ، به ارزش های هر فیلمی می افزاید و باید گفت در این فیلم به نمودار بازیگری و تجربیات تازه در سینمای ایران ، جلوه خاصی بخشیده و ارزش های فیلم را مضاعف کرده است . طباطبایی در نقش فروزان ( مدیره آژانس هواپیمایی ) تصویر یک زند آلامد و امروزی را با حسی از توفیق و شکست به نمایش می گذارد . شریفی نیا به نقش یک حاجی فرش فروش ظاهر می شود که نمی خواهد فرصت ها را از دست بدهد . نواب صفوی ، در نقش حمید ، ایفاگر نقش خواستگار ایرانی شیرین است . مهرنیا ، عمه خانم مقتدر این خانواده سنتی ایرانی است که همه از او حساب می برند و صحرارودی ، استاد زبان و مترجم ؛ آنان همگی در فیلم حضوری تأثیر گذار و مطمئن دارند و به معدل بازیگران ، که به همه معناها و ارزش های درون قصه و فیلمنامه ، زندگی و رنگ و روح می بخشند و همه چشم ها را به خود می دوزند ، و اگر کارشان را درست انجام دهند ، به خلق اثری ماندگار و فراموش نشدنی یاری می رسانند ، باید از گروه سانده ازدواج به سبک ایرانی یاد کرد که همگی از هندمندان برجسته و طراز اول هستند و نیروهای مثبت پیرامون فیلم را تا حد بسیار زیادی افزایش داده اند .
موسیقی فیلم توسط دکتر محمد سریر موسیقیدان و آهنگساز برجسته نوشته و اجرا می شود که همکاری طولانی اش با صدای مخملی « محمد نوری » و آواز دلنشین او ، هرگز از یادها نخواهد رفت .
مدیریت صدا به عهده اسحاق خانزادی ، با تجربه ترین و قدیمی ترین صدابردار سینمای ایران و پیشکسوت این حرفه ، نهاده شده است که ارزش های هنری آثارش بر کسی پوشیده نیست .
مدیر فیلمبرداری ، کاظم شهبازی است . او با عنایت به « گونه » فیلم ، با دقت و وسواس ، پنجمین حضورش را در یک فیلم بلند سینمایی تجربه کرده و با آموخته های بسیارش توانسته ، تصویرهای شفاف و به یادماندنی برای ازدواج به سبک ایرانی بگیرد .
مهین نویدی ، طراح گریم و چهره پرداز پرکار سینما و تلویزیون با درک بالا از محسوس نبودن گریم ها ، اجرای متناسب با حال و هوای فیلم داشته و در این فیلم تجربه تازه ای را از سر گذرانده است .
مدیریت طراحی صحنه و لابس ، به عهده مجید میرفخرایی از نامداران طراحی صحنه حال حاضر سینما و تلویزیون ایران بوده است که در جامعیت بخشیدن به فضای فیلم ، رنگ های مورد نظر ، لباس و وسایل و لوازم صحنه با دقت لازم عمل کرده .
تدوین فیلم نیز به مصطفی خرقه پوش سپرده شده است ، او که به دلیل نوع نگاه وعلاقمندی اش به فیلم های داستانی و آثاری که تاکنون تدوین کرده ، از برجسته ترین تدوین گران سینمای ایران به حساب می آید ، به ضرباهنگ دقیق تر این کمدی رمانتیک فکر کرده و می گوید : « تدوین را با ظرافت پیش خواهیم برد . »
البته یاد کردن از مدیر تولید ، رحمت عبداله زاده ؛ و دیگر عوامل فیلم که نیروهای در سایه به حساب می آیند ، اما فعال و پرانرژِ و موثر و در اصل پتانسیل های فیلم هستند ؛ لازم ترین امر در تهیه این گزارش و دادن تصویری واقعی از پشت صحنه فیلم است . سینما ، یک کار جمعی است و نقش عوامل تولید در آن ، انکار ناشدنی .
رهبری این ارکتسر بزرگ را هم حسن فتحی به عهده دارد که آخرین با ، مجموعه تلویزیونی موفق شب دهم را از او دیده بودیم و مجموعه کارهای دیگر تلویزیونی اش ، نشان داده است که نگاهی ویژه به تاریخ و فرهنگ و آداب و سنن ایرانی دارد .
آنچه که از ظواهر امر پیداست ، انرژی و شوری است که فتحی آن را در فیلم نامه این فیلم دیده و مجالی یافته تا این بار در سرزمین وسیع سینما به همان علایق همیشگی اش بپردازد ؛ برخوردهایی که بین سنت ها و دنیای نو در جریان است ، برای این فیلمساز موشکاف و دقیق ، محرک اصلی بوده با همه وجود کوشیده است که آن « تصادم جاری » را در ازدواج به سبک ایرانی به سبکی و طریقی اجرا کرده و به نمایش بگذارد . اینکه او را به نوعی ادامه دهنده سبک مرحوم علی حاتمی می دانند و اینکه تفاوت آثار او با فیلم های حاتمی در نگاهی است که به آینده دارد ، یک حقیقت است و داوری اولین فیلم بلند سینمایی اش را دشوارتر می کند . اما تا جایی که به فیلم ازدواج به سبک ایرانی مربوط است ، می توان به « پیشنهاد » درون داستان نگریست که فیلم را متفاوت تر از آنچه که تصورش می رود ، جلوه می بخشد .
زمانی که این گزارش به چاپ برسد ، احتمالاً فیلمبرداری فیلم به طور کامل به پایان رسیده و تدوین اش آغاز شده است . اینطور که گروه سازنده می گویند قرار است فیلم ، آماده و در انتهای پاییز امسال در تعدادی از سینماها به نمایش درآید . عوامل اصلی هم امید فراوانی به آن دارند ، بخصوص تهیه کننده فیلم ، علی معلم که با علاقه و با جدیت تام و تمام ، تهیه فیلم را به عهده گرفهت است . اینک برای آشنایی با نقطه نظرات عوامل فیلم ازدواج به سبک ایرانی ، حرف های آنان را می خوانیم و جملات قصارشان را ؛ که در هنگام فیلمبرداری فیلم در فصل معارفه خانه اجدادی « شیرین » بیان کرده اند . حرف هایی که امیدواری های فراوان در نهاد و ساختارشان موج می زند و انتظارات را بیش از آنچه هست ، افزایش می بخشد . اما توصیه ما این است که هر فیلمی را بدون پیش داوری باید دید و این فیلم نیز از این قاعده مستثنی نیست .

دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی دانلود فیلم ایرانی ازدواج به سبک ایرانی

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : ۰ در حال بررسی : 0