شما اینجا هستید : خانه  »  دانلود فیلمدانلود فیلم ایرانیدانلود فیلم های ایرانی قدیمی   »   دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی

دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی

دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی

دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی با لینک مستقیم

(در صورت نارضایتی صاحب اثر لینک دانلود حذف می شود)

دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی

نام فیلم : بعداظهر سگی سگی
ژانر :اجتماعی ، ،
کارگردان : مصطفی کیایی
نویسنده : مصطفی کیایی
بازیگران : رضا عطاران , مجید صالحی ,مهران رجبی ,بهاره رهنما , علی صادقی , سعید آقاخانی , ,
محصول کشور : ایران
سال تولید : ۱۳۸۹
زبان : فارسی
کیفیت : بالا
خلاصه داستان :فیلم سینمایی بعد از ظهر سگی سگی، جوانی فارغ‌التحصیل رشته مهندسی مکانیک است که در صنعت خودروسازی طرح‌های مختلف ارائه کرده، اما کسی به او بها نمی‌دهد. او برای اینکه حرف خود را به گوش مسئولان برساند، بازی خطرناکی را آغاز می‌کند که منجر به گروگانگیری می‌شود.

انقد نوشتن درباره فیلمی به نام بعد از ظهر سگی سگی وقت تلف کردن است؛ به تماشای فیلمی رفتم سراسر هجو و لودگی، اما اتفاقی در سانس اول تماشای فیلم افتاد که به صرافت تهیه یادداشتی وحداقل ماندن دو سانس دیگر درسالن سینما افتادم تا مبادا ترک بردارد تحقیقات میدانی ام درسالن سینما. البته به خواهر مومن محجبه ای که با همسر و دو دختر نوجوانش به سینما آمده بود قول دادم حتما بنویسم، اگر به خون برادر شهیدش قسمم نداده بود نمی نوشتم اما می نویسم تا سایرین نیز آنچه نمی دادند بدانند.

در صندلی ردیف نخست بخش جلویی سینما نشسته بودم، به محض آنکه سی دقیقه از فیلم گذشت متوجه شدم چند بانوی محجبه سالن سینما را ترک کردند. این اتفاق درسانس دوم و سوم نیز تکرار شد وگروه هایی که به صورت خانوادگی وارد سالن سینما شده بودند در همان سی دقیقه نخست سالن را ترک کردند.

دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی

حدس می زدم که شوخی های سخیف دوپهلوی مبتذل فیلم «بعد از ظهر سگی سگی» سبب خارج شدن تماشاگر فیلم شده، لحظه ای تردید کردم. اما بهترین راه برای کسب یقین سوال کردن از مخاطب بود. به چشم دیدم که پدر ومادر، رو به دخترشان با چشمانی گرد کرده و ته مایه های غضبناکی به فرزندشان اعتراض می کردند که بهتر نبود به دیدن ملک سلیمان می رفتیم(درسالن کناری فیلم ملک سلیمان درحال نمایش بود) همه چیز دستگیرم شد. زمانی که از پدر خانواده درباره فیلم سوال کردم، هرچه انرژی داشت فریاد زد و گفت متولیان فرهنگ مگر خودشان فرزندانی همسن و سال دختر من ندارند. وی در بخش دیگری از سخنانش گفت شما اگر غیرت و شرف در قلمتان جاری است مکلف به این امر هستید که هر روز به متولیان امر تاکید کنید، پیامد چنین آثاری تخریب فرهنگ محاوره ای و اخلاقی مردم این سرزمین است. تقریبا ۹ خانواده درسانس بعدی سالن را ترک کردند. درسانس سوم صدای اعتراض تماشاگران و نارضایتی آنها نیز از صندلی های پشتی کاملا به گوش می رسید. جدای از همه موارد روز تعطیل من به روز غمگینی بدل شد و برخورد با همان خواهر شهید غربت جمعه ام را فزون بخشید.

دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی

جمله معروفی را از استاد فیلمسازم نقل می کنم که می گفت این جماعت روشنفکر نما این روزها برای آنکه خودی نشان دهند میان اروتیک پنهان سینمایی اشان و بیانیه های سیاسی مذبوحانه خویش معلقند. فیلم واقعا کمدی شرم آوری است که دربیان لحنی خود دچار لکنت است و برای اینکه نقص این بیان لحنی را بپوشاند، دست به دامن شوخی های دوپهلوی کلامی می شود که دیدن و شنیدنش شرم آور است.

کمدی های مبتذل فاقد داستان که براساس بازیگران کمدی و تیپ های برخواسته از تلویزیون قدم به دنیای سینما گذاشتند به تدریج سبب کاهش سطح سلیقه تماشاگر می شود. سازندگان این فیلم هم تمام المانهای مبتذل در سینما را با همان متدهای متدوال سینمایی با یکدیگر ترکیب کرده اند. ضمن اینکه تکه کلام ها و رفتارهای غیراخلاقی را با صدور بیانیه های سیاسی سطح پایین آمیخته اند تا فیلم جنبه های اپوزیسیونی نیز داشته باشد تا درمحافل خصوصی نیز کمی بدان بنازند و درگفتگوهایشان آنرا نوعی کمدی انتقادی نیز معرفی کنند.

دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی

اکنون به روی پرده سینماها با فیلمی روبرو هستیم که با محور قراردادن و هجو چند موقعیت وکاراکترهای ابلهی که باورشان برای تماشاگر دشوار است چندین بیانیه سیاسی صادر و سعی می کند با شوخی های سطح پایین مبتذل، داستانش را به پیش برد.

در ابتدا با جوان نابغه ای مواجه می شویم که تمامی طرح هایش به سرانجام نمی رسد و طبق روایت خود فیلم به مدیران دولتی ومعاون وزیر مراجعه کرده و پاسخی دریافت نمی کند. این معاون وزیر اهل شعار -به تنها تعبیری که از فیلم برمی خیزد- حمایت از نسل جوان و پژوهشگر را سر می دهد اما عملاآدمی دغل باز و منحرف است.

دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی

زمانی که در انتهای فیلم از کار برکنار و پست دیگری به او محول می شود، همچنان به دلمشغولی های پست خود مشغول است. این جوان معصوم پژوهشگر نیز دراثر سرخوردگی از مدیران دولتی و تن ندادن به وضعیت موجود، همسرش او را ترک می کند و کودن ابلهی که کارگردان سعی کرده او را به عنوان نماینده نسل من معرفی کند چندین بمب دست ساز به خود می بندد و خیلی کودکانه وارد یک عکاسی می شود و همان ماجرای مضحک گروگان گیری و… اتفاق می افتد.

دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی

با توجه به پیام های به اصطلاح انتقادی سازندگان روشنفکرنمای اثر و تصویری که از جامعه مذکور امروز در فیلم می بینیم، طرح یک پرسش کاملاضروری است، آیا آن قدر که کارگردان سعی کرده کلیت جامعه مردان را درحصاری از جنسیت طلبی نشان دهد واقعیت موجود در جامعه ایران امروز است؟

شوخی های سیاسی فیلم را باید جدی گرفت؟! این شوخی های کاملا مذبوحانه، دراین هجویه سراسر ابتذال نه تنها ماهیت فیلم را به اثری غیر متعارف بدل نمی سازد، بلکه در وارونه جلوه دادن حقایق فیلمی کاملاموفق است.

هجو نقش پلیس درجامعه از دیگر جنبه های این فیلم است. به عنوان نمونه افسر مسئول این گروگان گیری نامش سعید سلامت است که از لحاظ روانی آدم سلامتی نیست و در توهمات هالیوودی خویش کاملا غرق شده است.

دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی

دراین هجویه فیلم فاخری که مایه فخر اهالی سینما و رسانه است را بی نصیب نمی ماند و عملا به هجو آژانس شیشه ای دست می زند. او با زبان الکن قهرمان خود می گوید اگر دیروز دغدغه حاتمی کیا بسیجی های رشید و برومند این سرزمین بوده، دغدغه من نیز جوانانی نظیر فرشید فراش (قهرمان فیلم) هستند که پژوهش و امنیت شغلی دراین سرزمین برایشان جایی ندارد و به جای تصویر کلیشه ای فرار مغزها که شعار همیشگی این دست کارگردان های روشنفکرنماست قهرمان او این بار سر از زندان درمی آورد.

دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی

در این فیلم برای هجو آژانس شیشه ای، دوربین همانند صحنه مشابه در فیلم آژانس، تراکینگ می کند و به سمت فرشید فراش می رود. کارگردان هدفمندانه می خواهد این فیلم سیاه مبتذل هجو آژانس بلکه هجو ارزشهای رایج جامعه باشد، آژانس شیشه ای که در یک همه پرسی تلویزیونی یکی از بهترین آثار ساخته شده بعد از انقلاب است و مایه مباهات سینما دوستان است).

دانلود فیلم ایرانی بعداظهر سگی سگی

دربخش دیگری از این فیلم کارگردان بسیج و فرهنگ بسیجی را هدف قرار می دهد. از زاویه نگاه او در این اثر، افرادی که در دوران جوانی جذب نیروهای بسیج می شوند افرادی فرصت طلبند که برای کاستن از میزان خدمت سربازیشان به عضویت بسیج در می آیند.

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : ۰ در حال بررسی : 0