شما اینجا هستید : خانه  »  دانلود فیلمدانلود فیلم ایرانیدانلود فیلم های ایرانی جدید   »   دانلود فیلم ایرانی سوء تفاهم

دانلود فیلم ایرانی سوء تفاهم

دانلود فیلم ایرانی سوء تفاهم

دانلود فیلم ایرانی سوء تفاهم با لینک مستقیم

(در صورت نارضایتی صاحب اثر لینک دانلود حذف می شود)

دانلود فیلم ایرانی سوء تفاهم

 

نام فیلم : سوء تفاهم
ژانر :اجتماعی ،خانوادگی ،
کارگردان : احمدرضا معتمدی
نویسنده : احمدرضا معتمدی
بازیگران : اکبر عبدی ,پژمان جمشیدى ,کامبیز دیرباز ,مریلا زارعی ,مهدی فخیم زاده ,هانیه توسلی , ,
محصول کشور : ایران
سال تولید : ۱۳۹۶
زبان : فارسی
کیفیت : بالا
خلاصه داستان :ماجرای یک گروگان گیری است که همه چیز در متن واقعیت پیش می رود اما با گذشت زمان این شبهه پیش می آید که این حادثه بیشتر شبیه یک “سوء تفاهم” یا توهم است. و اما در متن توهم هنوز عناصری از واقعیت به چشم می آید. همزمان با گسترش این ابهام، ماجرای گروگان گیری نیز به پیش می رود و …

دوران مدرن هنر را بازنمایی خود واقعیت تعریف می‌کردند و‌ پست مدرن که امروز بیشتر گونه‌های هنری گوشه‌ای به آن می‌زنند، بازنمایی تقلیدی‌ست که از واقعیت گرفته می‌شود، درواقع مرز واقعیت و‌بازنمایی آن به هم می‌ریزد و‌گاه از بین می‌رود . به عقیده بودریار «بازنمایی‌ها به جای بازنمایی از واقعیت، یکدیگر را تقلید می‌کنند و به یکدیگر ارجاع می‌دهند، و این شبکه بافته شده از بازنمایی‌های رسانه‌ها را ابرواقعیت یا واقعیت حاد می‌نامد.

دانلود فیلم ایرانی سوء تفاهم

و همین ایده، دست‌مایه فیلم جدید احمدرضا معتمدی‌ست، کارگردانی که بیش از سینما دغدغه فلسفه دارد.فلسفه‌ای که در فیلم‌های گذشته‌ی او در غالب شخصیت‌ها و قصه نمود بیشتری داشت تا فرم.

سوءتفاهم فرم کلی فیلمنامه و فیلم را از محتوای درونی‌اش می‌گیرد، شکستن مرز بین واقعیت و‌مجاز و درگیرشدن با این موضوع که کدام واقعیت و کدام آنچه که روی‌می‌دهد، است تمامیت محتوایی‌ست که فیلم سعی می‌کند با همه‌ی روایتش به مخاطب القا کند.

دانلود فیلم ایرانی سوء تفاهم

فیلم بیش از تکیه بر قصه بر فرمش تاکید می‌کند، قطع‌های مدام و جابه‌جا، تکرار صحنه‌ها با رویکردی متفاوت و استفاده از المانهایی همچون حضور مبایل برای فیلمبرداری و یا روخوانی سناریویی که برای فیلمی داخل فیلم و با همان عنوان نوشته شده، بیش از بیش متقاعدت می‌کند که سوءتفاهم را فرای فیلم‌های قصه‌پرداز و تک خطی دنبال کنی.

دانلود فیلم ایرانی سوء تفاهم

سکانسی که بعد از کات دادن رئیس تصویر، نور و صدا قطع می‌شود و مخاطب در سکوت سنگین سالن مقابل پرده‌ی عریض خود را تنها احساس می‌کند، اوج حضور فلسفه‌ی کارگردان است، نگرشی که همچون کنسرت‌ معروف موسیقی جان‌کیج -موسیقیدان آمریکایی معاصر-که ۴دقیقه کامل تماشاگران را در سکوت کامل صحنه رها می‌کند، مخاطب را به شنیدن و دیدن خودشان دعوت می‌کند، به لحظه‌ای تفکر و اندیشیدن در باب آنچه که می نماید و آنچه که هست.

دانلود فیلم ایرانی سوء تفاهم

قصه‌ی فیلم سوءتفاهم با تمی گنگستری و پهلوزدن به سیاست‌های فیلمسازی در ایران و بازی‌هایی که همگی در خدمت اثر و فرمش اجرا می‌شوند درگیرت می‌کند، سرگیجه‌ای عمیق از آنچه مقابل چشمانت می‌بینی و آنچه که واقعا روی می‌دهد. آنقدر که نیمه‌ی پایانی فیلم باور می‌کنی که مرگ جوان عاشق‌پیشه با یک سم تقلبی اتفاق افتاده و توهمی از واقعیت آنچنان قدرت عجیبی دارد که می‌تواند مسمومت کند.

دانلود فیلم ایرانی سوء تفاهم دانلود فیلم ایرانی سوء تفاهم

 ولی این خیال جذاب تنها دقایقی لذت می‌آفریند و پی از اندکی فیلم کلیت فرم و حتی محتوایش را تغییر می‌دهد. و به نظر من نقطه‌ی ناامیدکننده فیلم همینجاست، فیلمی که با تمام قدرت نمود واقعیت را کتمان می‌کند یکباره تبدیل به یک فیلم جنایی معمولی می‌شود، گرچه پایان بندی با اشاره‌ای به ناظر سوم و حضور چشمی که همیشه فرای شما ناظر حقیقت است و‌دیالوگ تاثیرگذار اکبرعبدی به رئیس-با بازی مریلا زارعی- که نقش بهتری برای خودت بنویس بار دراماتیک فیلم را حفظ می‌کند، اما کاش معتمدی بدون واهمه از سرگیجه مخاطب و عدم احتمالی درکش تا پایان جدال بین واقعیت و‌مجاز را حفظ می‌کرد.

دانلود فیلم ایرانی سوء تفاهم

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : ۰ در حال بررسی : 0