شما اینجا هستید : خانه  »  دانلود فیلمدانلود فیلم ایرانیدانلود فیلم های ایرانی جدید   »   دانلود فیلم ایرانی شبانه روز

دانلود فیلم ایرانی شبانه روز

دانلود فیلم ایرانی شبانه روز

دانلود فیلم ایرانی شبانه روز با لینک مستقیم

(در صورت نارضایتی صاحب اثر لینک دانلود حذف می شود)

دانلود فیلم ایرانی شبانه روز

نام فیلم : شبانه روز
ژانر :اجتماعی ،خانوادگی ،
کارگردان : امید بنکدار
نویسنده : امید بنکدار
بازیگران : نیکی کریمی ,محمدرضا فروتن ,بهنوش بختیاری , مهناز افشار ,نگار جواهریان ,حامد بهداد ,مهتاب کرامتی , پارسا پیروزفر
محصول کشور : ایران
سال تولید : ۱۳۹۰
زبان : فارسی
کیفیت : بالا
خلاصه داستان :تاج السلطنه دختر ناصرالدین شاه که از دسیسه‌های اندرونی دربار و بی وفایی شوهرش به تنگ آمده، خاطراتش را برای پسرخاله و معلمش سلیمان بازگو می‌کند. در حالی که سلیمان مدام از گفتن آنچه در دل دارد طفره می‌رود. فوژان رهایی طراح لباس است قرار است با پسرعمه اش فرزان ازدواج کند اما پس از آشنایی با بابک زندگی اش تغییر می‌کند. مرجان با وجود شکست در ازدواج اولش با فرهاد و بیماری مادرش تلاش می‌کند دوباره روی پاهای خود بایستد و با توسل به عشق همسر دومش، فرخ، که اکثر اوقات در سفر است، زندگی اش را از نو بسازد.

 

یکی از کارگردانان «شبانه روز» گفت: اگر توانسته باشیم در این فیلم، یک کلیپ ۹۴ دقیقه‌ای کامل با موضوع درست و بدون افتادن ریتم بسازیم، این خودش موضوع خیلی مهمی است.

نشست فیلم «شبانه‌روز» ساخته مشترک کیوان علی‌محمدی و امید بنکدار با حضور کارگردانان این فیلم و عوامل آن پس از نمایش فیلم در سالن رسانه‌های جمعی برگزار شد.

در ابتدای جلسه وقتی «محسن آزرم» مجری جلسه از «سیدجمال ساداتیان» تهیه کننده فیلم خواست تا در مورد این فیلم توضیحی بدهد، وی تمایل خود را به شنیدن نظرات خبرنگاران اعلام کرد و گفت: ترجیح می‌دهم در ابتدا صحبتی نکنم.

دانلود فیلم ایرانی شبانه روز

در ادامه امید بنکدار در مورد این فیلم گفت: بعد از «شبانه» که در حال تهیه مقدمات اکران آن هستیم به همراه کیوان علی‌محمدی فیلمنامه‌ «شبانه روز» را نوشتیم و نسخه اولیه آن را به «جمال ساداتیان» ارائه دادیم. وی نیز مشورت‌هایی در مورد فیلمنامه به ما داد که باعث شد ما فیلمنامه را بازنویسی کنیم و این بازنویسی در مراحل مختلف تا زمان انتخاب بازیگر و قبل از فیلمبرداری ادامه پیدا کرد.

علی‌محمدی نیز گفت: در این میان از زمان ساخت «شبانه» تا به حال خدا به ما کمک کرد و ۴ مستند ساختیم. از خدا خواستیم که در کار داستانی‌مان به ما کمک کند که لطف خدا شامل حال ما شد و فیلم داستانی دوم خود را نیز ساختیم. ما دوستان خوبی در سینما داریم که به ما کمک کردند و پشت ما را خالی نکردند تا بتوانیم این فیلم را بسازیم. اگر در سینما مناسباتی وجود دارد باید بگویم ما تابع این مناسبات نبودیم و سال گذشته در همین زمان بسیاری از عوامل فیلم که از دوستان ما هستند در حال امیدواری دادن به ما بودند که این فیلم را بسازیم. «سودابه خسروی» طراح چهره‌پردازی این فیلم آن زمان در مصر مشغول کار بود و وقتی به او گفتیم که قصد داریم ساخت فیلم را آغاز کنیم، او به سختی ویزای خود را از گروه مصری گرفت و به ایران آمد تا در ساخت فیلم با ما همکاری کند. به هرحال، ما با دوستان‌مان سرانجام توانستیم این فیلم را بسازیم و این کار به سادگی توسط آنها انجام پذیرفت.
نشست، نقد و بررسی فیلم سینمایی «شبانه‌روز»

دانلود فیلم ایرانی شبانه روز

«امید بنکدار» در مورد دلایل تفاوت رنگ‌های مختلف فیلم گفت: استفاده از این تکنیک در تفاوت رنگ‌های فیلم علل ساختاری و درماتیک زیادی دارد. بخش تاج‌السلطنه مربوط به گذشته بود و آن را سیاه و سفید گرفتیم که تفکیک رنگ آن سخت بود و با کمک لابراتوار این تفکیک رنگی را درآوردیم. در بخش مربوط به «سیاوش کسرایی» چون فاصله زمانی نزدیک بود و می‌خواستیم شباهتی با قصه تاریخی در این بخش باشد، با تک‌رنگ قهوه‌ای فیلمبرداری کردیم و نقاش بودن این شخصیت را در ایستا بودن قاب‌ها و نوع قاب‌بندی ها پیاده کردیم. در قصه «فوژان»، رنگ آبی رنگ قالب است و قصه «مرجان» رنگ طبیعی با کمی مایه‌های طلایی دارد که حس عاشق قصه را منتقل می‌کند. ۴ قصه در ۹۰ دقیقه داشتیم و معمولا برای تفاوت‌ آنها برای مخاطب راحت‌تر فهمیده شود، باید این تفکیک رنگ بین فضای داستان‌ها قائل شد.

«علی‌محمدی» نیز با تشکر از عوامل لابراتوار تلویزیونی که رنگ‌های فیلم را به خوبی درآورده‌اند گفت: بخش اتانولاژ در لابراتوار به خوبی انجام شد و حتی این لابراتوار ۱۰ میلیون تومان هزینه کرد تا این فیلم را تست کند.بالاخره به این رنگ‌هایی که در فیلم می‌بینید رسیدیم. ضمن اینکه در فصل نقاش خواستیم که کهنگی و فضای تیره فیلم نیز به خوبی در بیاید.

دانلود فیلم ایرانی شبانه روز

به گزارش فارس، در این نشست «امید بنکدار» در مورد طرح اولیه داستان «شبانه‌روز» گفت: من و کیوان علی‌محمدی چند ایده داشتیم که قرار دادن آن در کنار هم قصه‌ای با ۴پیرنگ را به وجود آورد. تاج‌السلطنه شخصیتی واقعی است و سیاوش کسرایی استاد نقاشی و طراحی ما که با الهام از شخصیت او داستانی را نوشتیم. دو شخصیت فوژان و مرجان نیز شخصیت‌های تخیلی هستند اما بعضی از شخصیت‌ها و روابط داستان‌های آن دو را بر اساس تجربیات خود نوشتیم.

دانلود فیلم ایرانی شبانه روز

«علی‌محمدی» در ادامه این نشست در پاسخ به سؤالی که این فیلم را فیلمی خوش‌ظاهر با وجود تلخی درونش می‌خواند، گفت: خوشحالم که ما دو نفر متهم به فرمالیزم بودن نشدیم و عقیده دارم سینما پایه‌اش پسزمینه‌ای از نقاشی دارد و نمی‌شود قاب ، رنگ و نور در فیلمی مهم نباشد. تلخی و حتی فقر را می‌توان بسیار نقاشانه و بدون ظاهری کارت‌پستالی نشان داد. ما معتقدیم فیلم از نظر بصری باید زیبا باشد، نه خوشگل و در کل سینما، باید زیبایی را در خود داشته باشد. بسیاری از فیلمسازان بزرگ جهان حتی وقتی در آثارشان از فقر و تلخی حرف می‌زنند پلشتی و زشتی در قاب‌شان دیده نمی‌شود. باید به عنوان کارگردان به خود سخت بگیریم و شلخته نباشیم تا چشم مخاطب نوازش داده شود و رنگ و نور به خوبی در قاب دیده شود.

وی ادامه داد:‌قطعا محتوا‌گرایی و فرم‌گرایی صرف در آثار هنری آنها را به بیراهه می‌برد اما وقتی برای تصویر فیلم ارزش قائل باشیم قطعا این دو عنصر مهم نیز به خوبی در فیلم ظاهر خواهد شد.

این کارگردان همچنین در پاسخ به سؤالی که میزان تاثیر این دو کارگردانان از «بهرام بیضایی» را جویا شده بود و شباهت‌های بین بعضی از نماهای این فیلم با آثار بیضایی، گفت: من و امید بنکدار ذهن‌هایی پر از تصویر داریم و فیلم‌های بسیاری هم در طول عمرمان دیده‌ایم. امیدواریم بگویید کدام بخش از فیلم ما تاثیر از بهرام بیضایی است، ضمن اینکه اگر به یاد او افتاده‌اید قطعا برای ما جای افتخار است.
نشست، نقد و بررسی فیلم سینمایی «شبانه‌روز»

دانلود فیلم ایرانی شبانه روز

وقتی از «امید بنکدار» درباره ماهیت فیلم سوال شد، او عنوان کرد که فیلم باید خودش حرف بزند و قطعا اگر خودمان را به فیلم متصل کنیم، کار بسیار اشتباهی انجام داده‌‌ایم.

«جمال ساداتیان» تهیه‌کننده این فیلم نیز در پاسخ به سوالی در مورد لطمه‌ای که ساختار فیلم در فیلم می‌تواند به این فیلم بزند، گفت: کارگردانان قصد مطرح کردن بحثی تاریخی را در این فیلم داشتند و می‌خواستند آن را به زمان حال پیوند دهند. این تدبیر نویسندگان بود و قطعا فیلمنامه نیز اینگونه ایجاب می‌کرد که فیلمنامه به این شکل باشد.

«بنکدار» در مورد این که این پنجمین فیلم در جشنواره امسال است که به فیلم در فیلم می‌پردازد، ‌گفت: زمان ساخت فیلم‌مان نمی‌دانستیم دیگران چه کاری می‌کنند و فیلم خودمان را ساختیم . تم محوری این فیلم در مورد دروغ است که چگونه یک دروغ باعث می‌شود همه چیز به هم بریزد و اوضاع از کنترل خارج شود. ضمن این که ما ۴ قصه هم در فیلم داریم و برای همین از ترفند فیلم در فیلم استفاده کردیم.

دانلود فیلم ایرانی شبانه روز

«امید بنکدار» در پاسخ به این پرسش که آیا تدوین مجدد فیلم را بهتر نمی‌کند؟، با قاطعیت جواب منفی داد و گفت: کارشناسان بسیاری این فیلم را دیده‌اند و ما از آنها مشاوره گرفته‌ایم و مطمئنم این شکل بهترین شکل فیلم است.

«علی‌محمدی» نیز افزود: از زمان نوشتن فیلمنامه و تا زمان بعد از تدوین مشاوران زیادی به ما کمک کردند و از نظرات آنها استفاده کردیم. مجموعه نظرات‌شان روی فیلم اعمال شده و مطمئنم فیلم در حال حاضر مناسب‌ترین شکل خود را دارد.

دانلود فیلم ایرانی شبانه روز

پاسخ به این سوال که چرا مردهای فیلم همه خیانت‌کار و بدند، با تعجب حتی کارگردانان «شبانه روز» مواجه شد.

بنکدار شخصیت کسایی را شخصیت بدی ندانست و علی محمدی نیز گفت: شخصیت‌های فیلم انتخاب‌های بدی داشتند و بودن در کنار آدم‌های بد وضعیت‌ آنها را بد کرده، البته مطمئنم اگر زنان فیلم خیانتکار بودند، کسی این سوال را نمی‌پرسید. همچنین باید بگویم برخلاف نظر برخی از دوستان ما در فیلم سخت حرف نزدیم، درست حرف زدیم.

وقتی یکی از سوال‌کنندگان «شبانه‌روز» را کلیپی ۹۴ دقیقه‌ای خواند، امید بنکدار گفت: سینما امروز از هنرهای مختلفی وام می‌گیرد و ویدئوکلیپ نیز یکی از اشکال هنری است که این روزها در مورد آن نقد و بررسی‌های بسیاری می‌شود. اگر توانستیم یک کلیپ ۹۴ دقیقه‌ای کامل با موضوع درست و بدون افتادن ریتم بسازیم این خودش خیلی مهم است.

دانلود فیلم ایرانی شبانه روز

«علی‌محمدی» نیز در مورد سابق کاری مستند خود که در یک سوال به آن اشاره شده بود، گفت: کار در سینمای مستند باعث افتخار است و حیف است که این سینما اینقدر مهجور مانده است.
نشست، نقد و بررسی فیلم سینمایی «شبانه‌روز»

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : ۰ در حال بررسی : 0