شما اینجا هستید : خانه  »  دانلود فیلمدانلود فیلم ایرانی   »   دانلود فیلم ایرانی عروسک فرنگی

دانلود فیلم ایرانی عروسک فرنگی

دانلود فیلم ایرانی عروسک فرنگی

دانلود فیلم ایرانی عروسک فرنگی با لینک مستقیم

(در صورت نارضایتی صاحب اثر لینک دانلود حذف می شود)

دانلود فیلم ایرانی عروسک فرنگی

نام فیلم : عروسک فرنگی
ژانر :اجتماعی ،خانوادگی ،
کارگردان : فرهاد صبا
نویسنده : فرهاد صبا
بازیگران : خسرو شکیبایی ,پونه حاج‌محمدی ,محمد کاسبی ,آزیتا لاچینی ,اسماعیل شنگله ,آتیلا پسیانی ,حسن پورشیرازی ,
محصول کشور : ایران
سال تولید : ۱۳۸۴
زبان : فارسی
کیفیت : متوسط
خلاصه داستان :شهاب سالک مردی جاافتاده و مشاور حقوقی موفق، موجه و متین در موقعیت شغلی و اجتماعی، اما بی قید و هوس ران در زندگی شخصی، خواسته یا ناخواسته، از روی عشق یا هوس، روز و شب به مریم می اندیشد؛ دختری ساده و معمولی که به رغم روزمرگی، در نیافتنی است. گرایش شهاب گرچه در ظاهر هوسی بیش نیست، اما به تدریج چنان عمقی می یابد که بازشناسی اش از عشق دشوار به نظر می رسد و در این هنگام ماجرا یک باره دگرگون می شود…

عروسک فرنگی” که موضوعی ملودرام عاشقانه و اجتماعی دارد، با بازی خسرو شکیبایی، تا اواخر این هفته فیلمبرداری اش به پایان می رسد. “عروسک فرنگی” را رسول صدرعاملی تهیه می کند و فیلمنامه آن را اصغر آریانخواه با برداشتی از کتاب عروسک فرنگی نوشته است.

آریانخواه که در تجربه های قبلی اش به عنوان مشاور نویسنده حضور داشته دکترای دندانپزشکی است و این تجربه به عنوان اولین تجربه نویسندگی مستقل او در کارنامه اش رقم می خورد که با مشاوره رسول صدرعاملی و فرهاد صبا به نقطه نظرات مشترکی رسیدند. آریانخواه در رابطه با موضوع این فیلم گفت: “با خواندن کتاب عروسک فرنگی احساس کردم که این تنها کتابی است که می توان در سینمای ایران به موضوع آن پرداخت. در صورتی که فیلمنامه ای قابل ارائه و مطلوب نیز از آن دربیاید.”

او افزود: “ما یکسال روی فیلمنامه کار کردیم و از آنجا که فیلمنامه “عروسک فرنگی” محصول مشترکی با فرهاد صبا و رسول صدرعاملی و محمد کاسبی است، به نظرم می آید که به نقطه اشتراک مهمی در کار رسیدیم که بتواند فیلم را هر چه جذاب تر کند.”

آریانخواه به وجوه طنز موجود در کار اشاره کرد و گفت: “بدون این که چنین چیزی را بخواهیم، کار کمی رنگ و بوی طنز به خود گرفته است، اما طنزی عمیق، درونی و ظریف است.”

نویسنده “عروسک فرنگی” با اشاره به اقتباس از کتاب “عروسک فرنگی” اضافه کرد: “ما سعی کردیم با توجه به شرایط جامعه و فرهنگ خاص خودمان مولفه های بومی را در فیلم لحاظ کنیم تا آن جنبه باورپذیری و واقعی بودن نیز برای مخاطب ایرانی را هر چه بیشتر لحاظ کرده باشیم. به همین خاطر است که برخی شخصیت های منفی داستان را رنگ مثبت دادیم تا به یک پایان انسانی و امیدبخش در فیلم برسیم.”

فرهاد صبا را بیشتر به عنوان فیلمبردار می شناسیم. او درباره اولین تجربه کارگردانی اش گفت: “دلیل اینکه خواستم کارگردانی کنم، این است که من قبلا هم تجربه کارگردانی داشتم. ۲۰سال پیش فیلمنامه “تار و پود” را نوشتم و کارگردانی کردم و در جشنواره فیلم فجر جایزه بهترین فیلم کوتاه را گرفت یا قبل از آن فیلمنامه “باران” را نوشتم و قبل از اینها چند مستند کار کردم و یا اینکه فیلمی به عنوان “پل آزادی” ساختم که بهترین فیلم جنگی هم شناخته شد.”

فرهاد صبا با اشاره به اعتماد نویسنده “عروسک فرنگی” به او برای ساخت این فیلم، افزود: “سینمای حرفه ای پول می خواهد و اگر سرمایه نباشد، هیچ چیزی امکان پذیرنیست.”

صبا درباره موضوع و محتوای اولین تجربه کارگردانی اش گفت: “فیلم “عروسک فرنگی” حکایت زندگی شهاب سالک مرد ۵۰ساله ای است که احساس می کند در عشق بازی خبره است. او زن ندارد و در بهترین شرایط زندگی از لحاظ مالی و معیشتی است. او که سفرهای زیادی به کشورهای مختلف داشته، حالا عاشق دختری به نام مریم بکتاش می شود، که این دختر در عین سادگی و روزمرگی، بسیار دست نیافتنی می نماید.”

فرهاد صبا درباره تحول و تغییر شخصیتی این نقش که ایفاگر آن هم کسی غیر از خسرو شکیبایی نیست، افزود: “خسرو شکیبایی تنها گزینه ای بود که می توانست از عهده این نقش برآید. وجود او بر ارزشگذاری این فیلم و این شخصیت بسیار تاثیر داشته است. می خواستیم ابتدا به پوچی انسان و این آدم (شهاب سالک) در زندگی اش برسیم، اما تنها به این سمت نرفتیم، بلکه مسیر خود را کمی تغییر داریم.

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : ۰ در حال بررسی : 0