شما اینجا هستید : خانه  »  دانلود فیلمدانلود فیلم ایرانیدانلود فیلم های ایرانی جدید   »   دانلود فیلم ایرانی هیلانه

دانلود فیلم ایرانی هیلانه

دانلود فیلم ایرانی هیلانه

دانلود فیلم ایرانی هیلانه با لینک مستقیم

(در صورت نارضایتی صاحب اثر لینک دانلود حذف می شود)

دانلود فیلم ایرانی هیلانه

نام فیلم : هیلانه
ژانر :اجتماعی ،خانوادگی ،
کارگردان : شهرام مسلخی
نویسنده : شهرام مسلخی
بازیگران : سحر قریشی ,شهرام حقیقت دوست ,شوآن عطوف ,مسعود یوسفی ,حشمت آرمیده ,حمه علیخان ,ایمان صفا ,ژیان ابراهیم
محصول کشور : ایران
سال تولید : ۱۳۹۲
زبان : فارسی
کیفیت : بالا
خلاصه داستان :نویسنده ایی تصمیم میگیرد یک داستان با مزه و خنده دار بنویسد که خودش درگیر آن داستان میشود و …

توضیحات بیشتر در مورد فیلم هیلانه

کارگردان«هیلانه»: تا زمانی که تاثیرات جنگ باقی است این سینما کنار نمی‌رود/ به مخاطبم کم فروشی نکردم
نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «هیلانه»

سینماپرس: کارگردان فیلم سینمایی «هیلانه» گفت: تاثیر جنگ سال ها پس از جنگ هم مشاهده می شود که یکی از این موارد اتفاقی است که برای علی شخصیت اصلی فیلم هیلانه رخ داد. تا زمانی که تاثیرات جنگ باشد قطعا این نوع سینما کنار نخواهد رفت.

به گزارش سینماپرس، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «هیلانه» در قالب شصت و ششمین برنامه خانه فیلم فرهنگسرای فردوس با حضور شهرام مسلخی(کارگردان)، تیموری(مجری طرح، مشاور کارگردان و پخش کننده فیلم)به همراه محمدرضا لطفی مجری و منتقد برگزار شد.

شهرام مسلخی کارگردان فیلم سینمایی هیلانه در ابتدای این نشست با اشاره به واقعی بودن داستان فیلم اظهار داشت: سناریوی فیلم سینمایی هیلانه را حدود چهار سال پیش به دنبال آشنایی و دیداری که با شخصیت اصلی داستان داشتم، نوشتم و برای ساخت آن بنیاد شهید کردستان عراق همکاری بسیاری با ما داشت. پروانه ساخت فیلم را از عراق گرفتیم اما پروانه ساخت مورد قبول ایران نبود و با توجه به حضور فیلم در در جشنواره مختلفی همچون سانفرانسیسکو، لندن، جیپور هند، دهوک و … و درگیر شدن برای ساخت فیلم بعدی خیلی برای اکران عمومی در ایران تلاش نکردم.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اکران این فیلم در سینمای جدید هنر و تجربه، گفت: تمام تلاشمان را برای اکران این فیلم در سینما خواهیم کرد چرا که هنر و تجربه خود سینمایی خاص است که مخاطب خاص خود را دارد.

وی در توضیح این مطلب که فیلم سینمایی «هیلانه» یا «عاشق ها ایستاده می میرند» کدامیک به عنوان نخستین ساخته خود محسوب می شود با اشاره به این که فیلم عاشق ها ایستاده می میرند در جشنواره فجر سال گذشته شرکت کرده بود و در بخش نگاه نو (فیلم اولی ها) حضور داشت، گفت: در واقع فیلم سینمایی هیلانه نخستین ساخته من بوده است ولی با توجه به این که به دلیل نداشتن پروانه ساخت در ایران اکران نشد فیلم سینمایی عاشق ها ایستاده می میرند به عنوان نخستین اثر محسوب می شود.

مسلخی در پاسخ به سوال مجری و منتقد نشست مبنی بر این که با توجه به انتخاب بازیگرانی همچون شهرام حقیقت دوست و سحر قریشی هدف ساخت فیلمی ایرانی بوده یا اقلیم کرد، گفت: قصه هیلانه برای دو کشور طراحی شده نه صرفا ایران و یا کردستان عراق؛ داستان این فیلم واقعی است، شخصیت اصلی فیلم همان علی است که در ایران بزرگ شده است و پس از فوت مادرش متوجه که خانواده اصلی خود در کردستان عراق هستند و در حال حاضر هم حدود پنج سال است که نزد خانواده اش بازگشته و مشغول تحصیل است. علی با توجه به زندگی در دو فرهنگ متفاوت دو ملیتی است و می توان گفت فیلم من هم به این شکل است. همچنین ما از قبل تصمیم داشتیم که از بازیگران ایرانی استفاده کنیم تا گیشه را داشته باشیم و نیاز فیلم هم قطعا همین بود که بازیگر ایرانی باشد تا ایرانی صحبت کند نه کردی، برای همین از شهرام حقیقت دوست استفاده کردیم و به دلیل جاذبه های سینمایی از بازیگر دیگری چون سحر قریشی استفاده شده است.

در ادامه نشست محمدرضا لطفی(مجری-منتقد)، اظهار داشت: «پخش کننده» عنوان جذابی است که مایلم در مورد تاثیرگذاری آن در موفقیت فیلم صحبت شود؛ همچنین مجری طرح و مشاور کارگردان دو سمتی است که به زعم من خیلی مهم است ولی در سینمای کشورمان این دو عنوان همیشه صفر و صد هستند یعنی در برخی موارد تنها ویترین است ولی بعضی وقت ها نیز به عنوان جانشین تهیه کننده حضور دارد.

* فیلم‌های ارزشی از مردم فاصله گرفته است

لطفی چگونگی حضور تیموری(مجری طرح، مشاور کارگردان و پخش کننده فیلم) در این پروژه را مورد پرسش قرار داد که تیموری ضمن ابراز خرسندی از دیده شدن فیلم هایی از این دست، گفت: مدت هاست که فیلم های ارزشی از مردم فاصله گرفته است و زمانی که می بینیم مردم با علاقه به تماشای این فیلم ها می نشینند جای خوشحالی دارد؛ فیلم ارزشی برای پخش کننده ها فیلم خوبی نیست چون در پایان به پول نمی رسند. تنها برخی از پخش کننده به دلیل علاقه شخصی خود و نه صرفا اهداف مالی در این زمینه کار می کنند.

وی با بیان این که مجری طرح در مراحل تولید فیلم به کارگردان کمک می کند، گفت: بخش هنری فیلم مربوط به کارگردان و بخش بازاری فیلم نیز بر عهده مجری طرح است قسمتی که در ایران خیلی دیده نمی شود و حتی در دوره ای نسبت به آن موضع گرفتند و می گفتند که فیلم بازارای بوده هنری نیست بنابراین فیلم خوبی به شمار نمی رود در صورتی که فیلم هم می تواند بازاری باشد و هم هنری.

در ادامه مسلخی با اشاره به هدف خود از ساخت فیلم هیلانه گفت: در سینمای جنگ فیلم ساز باید فیلم خود را مصادف با موقعیت و اتفاقات روز جامعه بسازد؛ ما تا چند سال گذشته سینمای جنگ داشتیم ولی امروز بر خلاف تبلیغات دروغین رسانه های خارجی از چهره ایران، کشورمان در حال جنگ با هیچ کشوری نیست. بعد از سینمای جنگ سینمایی آمد که به تاثیرات جنگ پرداخت، تاثیر جنگ سال ها پس از جنگ هم مشاهده می شود که یکی از این موارد اتفاقی است که برای علی شخصیت اصلی فیلم هیلانه رخ داد. تا زمانی که تاثیرات جنگ باشد قطعا این نوع سینما کنار نخواهد رفت.

وی با اشاره دغدغه خود برای ساخت فیلم هیلانه و پرداختن به موضوع حلبچه و کردستان گفت: پدر من اهل حلبچه است و جدای از آن ما برای ساخت فیلم نیاز به یک بار دراماتیک، قصه و کشمکش داریم؛ شبی که من با علی صحبت کردم احساس کردم این بار دراماتیک برای ساخت یک فیلم وجود دارد.

مسلخی خاطرنشان کرد: در جشنواره فجر سال گذشته عنوان جوان ترین کارگردان را به خاطر فیلم «عاشق ها ایستاده می میرند» گرفتم، احساس می کنم زمان ساخت فیلم هیلانه که تنها ۲۵ سال سن داشتم باید این عنوان را می گرفتم.

لطفی در بخشی دیگر از این نشست خاطرنشان کرد: پتانسیل قصه هیلانه به شدت یک قصه پر فراز و نشیب است این قصه ها در سینمای هالیوود طوری ساخته می شود که به دلیل اکشن و سرگرم کننده بودن آن میخکوب می شود ولی فیلم هیلانه با توجه به این که این پتانسیل را داشته به سمت سینمای هنر و فرهنگی رفته است که شاید تنها قشر خاصی فیلم را تماشا کنند؛ هدف از ساخت این فیلم سینمایی فرهنگی بود یا وجه صنعتی را لحاظ کردید؟ در ادامه مسلخی اظهار داشت: منظور از سینمای گیشه سینمای طنز و کمدی است که معمولا مورد علاقه مخاطب عام است ولی این طنز در قالب قصه من نمی گنجید.

دانلود فیلم ایرانی هیلانه دانلود فیلم ایرانی هیلانه دانلود فیلم ایرانی هیلانه دانلود فیلم ایرانی هیلانه دانلود فیلم ایرانی هیلانه دانلود فیلم ایرانی هیلانه دانلود فیلم ایرانی هیلانه دانلود فیلم ایرانی هیلانه دانلود فیلم ایرانی هیلانه

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : ۱ در حال بررسی : 0

  • کسب پوول گفت:
    سلام دوست من وبلاگ بسیار خوبی دارید اگر زحمتی نیست بیا به وبلاگ من یه سری بزن اگر هم خواستی یه نظر بده