شما اینجا هستید : خانه  »  دانلود فیلمدانلود فیلم ایرانی   »   دانلود فیلم ایرانی وروجکها

دانلود فیلم ایرانی وروجکها

دانلود فیلم ایرانی وروجکها

دانلود فیلم ایرانی وروجکها با لینک مستقیم

(در صورت نارضایتی صاحب اثر لینک دانلود حذف می شود)

دانلود فیلم ایرانی وروجکها

نام فیلم : وروجکها
ژانر :کودک و نوجوان ،خانوادگی ،موزیکال
کارگردان : فرزاد اژدری
نویسنده : فرزاد اژدری
بازیگران : علیرضا خمسه , سیما تیرانداز , طوفان مهردادیان ,ساینا اژدری ,ایلیا مجیدی , روژان تقی زاده , آرتین پشتک ,عسل مردی
محصول کشور : ایران
سال تولید : ۱۳۹۵
زبان : فارسی
کیفیت : بالا
خلاصه داستان :خواهر برادری به نام‌های ساینا و سینا، پدر مادرشان را با رفتارهای ناشایست و نادرست به ستوه آورده اند. یک روز صبح که از خواب بیدار میشوند متوجه میشوند که پدر و مادرشان ناپدید شده اند و

«وروجک ها» سومین فیلم بلند سینمایی فرزاد اژدری است که در ژانر کودک و نوجوان ساخته می شود. در این اثر بازیگرانی چون علیرضا خمسه و سیما تیرانداز حضور دارند. خمسه در ۲ فیلم قبلی اژدری با او همکاری داشته و سیما تیرانداز نیز اولین تجربه همکاری خود را با این کاگردان پشت سر می گذارد.

«وروجک ها» یک فیلم سینمایی با موضوع کودک است که داستان آن درباره خواهر و برادری به نام های ساینا و سینا است که پدر و مادرشان را با رفتارهای ناشایست و نادرست به ستوه آورده اند. یک روز صبح که از خواب بیدار می شوند متوجه می شوند که پدر و مادرشان ناپدید شده اند. ساینا و سینا قدم در راهی می گذارند که مشکلات عجیب و غریبی انتظارشان را می کشد.

فیلمبرداری این فیلم هفتم شهریور ماه در لوکیشنی در مرکز توانبخشی به پایان رسید، اما قبل از آن برای گرفتن گزارش از پشت صحنه این فیلم سینمایی در محل لوکیشن اصلی «وروجک ها» در منطقه تهرانپارس حاضر شدیم.

برای گرفتن گزارش از پشت صحنه این فیلم سینمایی که قرار است در جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان نمایش داده شود به محل لوکیشن اصلی «وروجک ها» در منطقه تهرانپارس رفتم. یک خانه ۲ طبقه که گروه فیلمبرداری در طبقه دوم آن مشغول به کار بودند. با ورود به محل فیلمبرداری و با دیدن تعداد زیادی کودک که همگی کلاه بوقی بر سر دارند، متوجه شدم که قرار است یک سکانس تولد فیلمبرداری شود.

از جمله بازیگرانی که در این سکانس هستند می‌توان به علیرضا خمسه و سیما تیرانداز که نقش ناهید و نادر پدر و مادر قصه را بازی می کنند و ساینا اژدری و ایلیا مجیدی که نقش ساینا و سینا را ایفا می کنند، اشاره کرد. البته در کنار آنها تعدادی از بازیگران کودک نیز حضور دارند که هرکدام از آنها مشغول رقص و شادی هستند، در گوشه ای از لوکیشن چند پسربچه دور هم ایستاده اند و با کلاه بوقی هایی که بر سر دارند، تمرین چگونه رقصیدن می کنند. هر چند دقیقه یک بار منشی صحنه از بچه ها می خواهد که کمی سکوت کرده و به جای شیطنت به صحبت‌های کارگردان توجه کنند.

زمانی که یک کیک بزرگ سفید که با چسب چوب سرهم شده و با خامه روی آن را تزیین کرده اند، توسط یکی از عوامل وارد صحنه می شود، بچه ها با تعجب و خنده از عوامل می پرسند که چگونه می توان یک کیک از جنس چسب چوب ساخت و نگران آب شدن آن بود.

با توجه به اینکه عوامل فیلم مشغول فیلمبرداری و گرفتن سکانس های مربوط به تولد بودند، تصمیم گرفتم با احمدی تهیه کننده این فیلم سینمایی گپ بزنم.

یک زندگی رئال همراه با طنز

احمدی تهیه کننده فیلم «وروجک ها» را در حیاط ساختمان پیدا می کنم در حالی که روی یکی از صندلی ها نشسته است و در حال هماهنگ کردن برخی امور با شخصی پای تلفن است. از احمدی درباره فیلم سینمایی «وروجک ها» می پرسم. او می‌گوید: این فیلم با نام «شادمانه» پروانه ساخت دریافت کرد، اما برای اکران با نام «وروجک ها» به سینماها می رود. با توجه به اینکه این فیلم سینمایی در ژانر کودک و نوجوان ساخته شده است سعی کردیم واقعا برای کودک کار کنیم نه اینکه فیلمی درباره کودک بسازیم. فیلمی کاملا شاد و مفرح که در کنار آن آموزش های خوبی هم به طور مستقیم برای کودکان داشته باشد.

وی معقتد است، «وروجک ها» قصه آموزشی تربیتی خوبی برای کودکان دارد که با استفاده از زبان خود کودک مشکلات آن ها را مطرح می کند. در این فیلم سینمایی بچه ها از زبان بزرگسالان حرف نمی زنند بلکه بچه‌ها جای خودشان هستند و دغدغه‌های خود را بیان می کنند، بزرگ ترها نیز جای خودشان قرار دارند. یک زندگی رئال با یک نگاه طنزگونه که خیلی برای بچه ها هم سخت نیست.

جشنواره فیلم کودک هر ۲ سال یک بار برگزار شود

وی در پاسخ به این پرسش که در شرایطی که بازگشت سرمایه در سینمای کودک و نوجوان معنا ندارد، چطور بخش خصوصی وارد چنین ژانری شده است، می گوید: فرزاد اژدری در کارهای قبلی خود که با موضوع کودک و نوجوان ساخته است به خوبی نشان داده که دغدغه کودک دارد. البته دغدغه های اصلی من هم سینمای کودک و نوجوان است، من خودم سال های سال در گروه کودک و نوجوان فعالیت می کردم و کارهایی که در حوزه سینما در آن حضور داشتم نیز برای کودک و نوجوان است که از آن جمله می توان به «الو الو من جوجوام» اشاره کرد.

وی ادامه می دهد: عمده کارهای من کارهای کودک و نوجوان است. در آن سال ها فیلمسازی کودک دغدغه سازنده بود، بخش خصوصی در این حوزه کار می کرد و برگشت پول هم برای بخش خصوصی مهم بود. در واقع بخش خصوصی از عوامل سینمایی برای کار کودک استفاده می کرد و موفق هم بود اما ناگهان سینمای کودک از هدف خود فاصله گرفت به همین دلیل تماشاچی خود را از دست داد. در واقع این سینما از کودک فاصله گرفت و تبدیل به یک سینمای تجاری برای سازنده شد، سینمایی که دیگر برای مردم نبود.

تهیه کننده فیلم سینمایی «وروجک ها» معتقد است، متاسفانه تولید فیلم کودک و نوجوان تنها برای جشنواره فیلم کودک است. چنین تولیداتی خود به خود محکوم به نابودی است. در واقع از زمانی که تولید سینمای کودک و نوجوان سفارشی شد، تمام جذابیت های کودک و نوجوان به فراموشی سپرده شد و به دلیل نبود دغدغه فروش، فیلم های کودک و نوجوان اکران نشد.

این تهیه کننده سینما می افزاید: این درحالی است که در یک دوره، گروه سینمای کودک و نوجوان در نظر گرفته شده بود، چون برای سینمادار، تهیه کننده و بچه ها بازده داشت. به عنوان مثال در «کلاه قرمزی» سازنده از عامل شخصیت های این مجموعه استفاده می کند تا قصه هایی برای بزرگسالان را بیان کند. یعنی سال ها است که دغدغه سینمای کودک و نوجوان دغدغه بچه نیست بلکه دغدغه گیشه است. نباید به سینمای کودک دولتی نگاه کرد باید شرایطی را ایجاد کرد که بخش خصوصی وارد سینمای کودک و نوجوان شود، آن زمان است که به همان دوران طلایی سینمای کودک و نوجوان بازمی گردیم.

حضور در سینمای کودک را دوست دارم

بعد از اینکه گروه برای استراحت و صرف شام فیلمبرداری را تعطیل می کنند به سراغ علیرضا خمسه می روم که در حال گپ زدن با سیماتیرانداز بازیگر نقش مقابل خود است. او درباره بازی در این فیلم سینمایی می گوید: این سومین همکاری من با فرزاد اژدری است، «عملیات مهد کودک» و «سلام بر فرشته» فیلم هایی بود که من با اژدری در آن همکاری داشتم. فکر می کنم، «وروجک ها» فیلم جمع جورتر و شسته رفته تری نسبت به تجربه های قبلی اژدری باشد.

وی با اشاره به اینکه این فیلم از لحاط تولید، لوکیشن و قصه، فضای بسیار ساده تر و جمع جور تری دارد، توضیح می دهد: البته تا زمانی که فیلم مونتاژ نشود و با تماشاگر آن را نبینم، نمی توانم درباره خوب و یا بد بودن آن قضاوت کنم. این فیلم داستان یک زن و شوهری است که بچه های بسیار شیطانی دارند و شیطنت آنها باعث می شود که مادر خانواده کارش به بیمارستان بکشد. پدر این خانواده هم پژوهشگری است که با یک ترفند سعی می کند بفهمد کودکانش در غیاب آنها چه می کنند.

این بازیگر طنز ادامه می دهد: هر کدام از نقش های من در کارهای قبلی اژدی یک فانتزی داشت، اما در این فیلم نقش من رئال تر است، من نقش پدری را بازی می کنم که خیلی معمولی و واقعی است. من دوست دارم در سینمای کودک و نوجوان فعالیت کنم و کار اژدری نیز در آثار قبلیش خوب بود و ترجیح دادم که دعوت او بپذیرم.

انتقاد از بچه ها در «وروجک ها»

برای صحبت با فرزاد اژدری کارگردان فیلم سینمایی «وروجک ها» از او می خواهم که به جای خلوت تری برویم، چرا که بچه ها با اعلام وقت استراحت، مشغول بازی و شیطنت هستند. او می گوید: وقتی فیلمی برای کودک می سازیم باید به فضایی شبیه مهد کودک عادت کنید.

از اژدری درباره این فیلم سینمایی و اینکه در «وروجک ها» نسبت به فیلم های قبلی کمتر از جلوه های ویژه استفاده شده است، صحبت می کنیم. او می گوید: در این کار به خاطر این که سعی کردیم هرچه سریعتر فیلم را به مرحله تولید برسانیم، فیلمنامه ساده تری را انتخاب کردیم و برخلاف فیلم سینمایی «عملیات مهدکودک» که نوک پیکان تیز انتقاد به سمت پدر و مادرها بود، این بار بچه ها را مورد انتقاد قرار دادیم. یعنی هرچقدر در فیلم سینمایی «عملیات مهد کودک» گفتیم که پدر و مادر ها باید به بچه های خود توجه کنند در این فیلم سعی داریم تا به بچه ها بگوییم که باید به پدر و مادرهای خود توجه کنند و از آنها چیز یاد بگیرند. خط داستانی این فیلم سینمایی نسبت به دیگر آثاری که تا امروز ساخته ام، ساده تر است، اما یک سری اتفاقات بامزه رخ می دهد که فکر می کنم برای بچه ها جذاب باشد.

وی ادامه می دهد: بحث جلوه های ویژه بصری بحثی است که اگر قرار است در فیلم اعمال شود، حداقل باید ۳ ماه قبل روی آن کار ویژه انجام شود و برای تک تک پلان های آن بحث و گفتگو شود و طراحی مورد نیاز انجام شود بنابراین این کار زمان زیادی می برد. با توجه به اینکه همه گروه تصمیم داریم تا این کار را به موقع به جشنواره فیلم کودک و نوجوان برسانیم، تصمیم گرفتیم حجم جلوه های ویژه را پایین بیاریم، البته نه تا اندازه ای که فیلم برای مخاطب جذاب نباشد. ما در این فیلم اتفاقات بامزه زیادی داشتیم اما به دلیل اینکه زمان زیادی برای اجرای آن نداریم و طراحی خیلی سریع و سردستی نمی خواهیم انجام دهیم، سعی کردیم در اندازه توان و در اندازه مالی خود این کار را انجام ده

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : ۰ در حال بررسی : 0