شما اینجا هستید : خانه  »  دانلود فیلمدانلود فیلم ایرانیدانلود فیلم های ایرانی جدید   »   دانلود فیلم ایرانی کسی از گربه های ایرانی خبر نداره

دانلود فیلم ایرانی کسی از گربه های ایرانی خبر نداره

دانلود فیلم ایرانی کسی از گربه های ایرانی خبر نداره

دانلود فیلم ایرانی کسی از گربه های ایرانی خبر نداره با لینک مستقیم

(در صورت نارضایتی صاحب اثر لینک دانلود حذف می شود)

بزودی

دانلود فیلم ایرانی کسی از گربه های ایرانی خبر نداره

نام فیلم : کسی از گربه های ایرانی خبر نداره
ژانر :اجتماعی ،خانوادگی ،
کارگردان : بهمن قبادی
نویسنده : بهمن قبادی
بازیگران : حامد بهداد ,نگار شقاقی ,اشکان کوشانژاد ,سروش لشکری ,بابک میرزاخانی , , ,
محصول کشور : ایران
سال تولید : ۱۳۸۷
زبان : فارسی
کیفیت : متوسط
خلاصه داستان :دختر و پسر جوانی بعد از آزادی از زندان، برای جمع کردن یک گروه جدیدِ موزیک، به قلب تهران می‌زنند و سفری زیرزمینی را شروع می‌کنند تا تک تک افراد بندشان را از میان گروه‌های مخفی زیرزمینی پیدا کنند. آن‌ها می‌خواهند از ایران بروند تا خودشان را به جشنواره‌ای در لندن و پاریس برسانند اما بیشترشان برای رفتن از ایران نه پولی دارند و نه پاسپورتی. جوان دیگری تلاش می‌کند تا برایشان پاسپورت جعلی جور کند و قبل از رفتن‌شان ترتیب کنسرتی مخفی را در تهران بدهد و …

“کسی از گربه های ایرانی خبر نداره” تلاشی است برای معرفی موسیقی زیر زمینی ایران و مصائب آن. بر خلاف بیشتر فیلم های قبادی، زبان این فیلم فارسی است. هرچند کارگردان در این فیلم هم، کردستان را فراموش نکرده است و هر از چندگاهی با گنجاندن آهنگ های کردی در فیلم به قومیت کردی خود افتخار می‌کند.

فیلم با سخنانی از بهمن قبادی شروع می‌شود « افتخار بزرگیست که فیلم مرا بدون پرداخت هیچ هزینه ای می بینید، حلال شماست و تا می‌تونید به همه جا پخش کنید. در شرایطی که فیلم های من و امثال من در ایران اجازه پخش نداره …» و بعد از این سخنان جمله «بر اساس یک ماجرا، مکانها و شخصیت های واقعی» بر صفحه نقش می‌بندد.

داستان اصلی فیلم داستان دختر و پسری به نام اشکان و نگار است که چند وقت پیش در کنسرتی خانگی دستگیر شده، چند روزی است از زندان در آمده و در تلاش برای جمع کردن باند، گرفتن پاسپورت و رفتن به انگلستان برای شرکت در یکی از فستیوال‌های موسیقی هستند. در میانه راهشان با فردی به نام نادر(حامد بهداد) آشنا می‌شوند که داستان و ماجرا های فیلم ازاین آشنایی شکل می‌گیرد. بازی فوق العاده حامد بهداد در این فیلم علاوه بر آن که مشکل نبودن بازیگران حرفه ای دیگری را رفع می‌کند ، حرف‌های پشت پرده فیلم را هم به بهترین نحو به بیننده انتقال می‌دهد.

داستان این فیلم داستان خطی و ساده است که چندان باعث درگیری ذهن بیننده نمی‌شود و البته پوسته‌ای است برای نشان دادن مشکلات باندهای زیرزمینی. فیلم بدون این داستان میتوانست فیلمی مستند باشد، احتمالا به دلیل علاقه نداشتن مردم ایران به فیلم های مستند کارگردان از خیر آن گذشته است( فراموش نکنیم فیلم مستند “زندگی در مه”؛ قبادی یکی از پرجایزه ترین فیلم های مستند ایرانی در جهان است). یکی دیگر از نکات مثبت فیلم صحنه هایی است که از شهر تهران در فیلم جا داده شده است. این صحنه ها بسیاری از مشکلات جامعه را بیان می‌کند، مشکلاتی که کارگردان وقتی برای پروراندن آنها نداشته است. در فیلم موسیقی‌های مختلفی از راک، هاردراک، رپ تا موسیقی‌های محلی و سنتی آمده است. در کنار این موسیقی‌ها محل ضبط این آهنگها هم احتمالا برای بیننده باید جالب باشد. یکی از تلخ‌ترین صحنه‌های این فیلم شاید گروهی بود که در یک گاوداری اقدام به تمرین می‌کردند.

———————————————————————————

قبادی در این فیلم به شیفتگی جوانان تهرانی به موسیقی مدرن و راک می پردازد و مشکلات آنها را در جامعه امروز با دقت دنبال می کند. به گزارش ایسنا قبادی در بخش دیگری از مصاحبه اش با فرانس پرس درباره این فیلم و به تصویر کشیدن موسیقی زیرزمینی گفت؛ «تجربه کردن برخی مسائل جدید در ایران پسندیده نیست. آنها بیشتر می خواهند همه به سوی موسیقی سنتی ایران یا موسیقی پاپ ملایم بروند.» این کارگردان درباره فروش و نمایش این فیلم نیز توضیح داد؛ «من برای گذران زندگی به فروش خارج از کشور اکتفا می کنم اما اهالی موسیقی به ندرت از چنین فرصت هایی بهره مند می شوند، چون آنها نیاز به اجرا مقابل جمعیت دارند. این افراد می خواهند روی صحنه بروند و به پدر و مادرهایشان نشان دهند زندگی آنها به بطالت نگذشته است. فیلم من هدیه به این افراد است.» سینمای ایران با فیلم «درباره الی» اصغر فرهادی شروع خوبی در سال ۲۰۰۹ داشت و احتمالاً با «گربه های ایرانی» بهمن قبادی موفقیت های بیشتری به دست می آورد. محمد حقیقت در بخشی از نوشته اش درباره کن امسال چنین آورده است؛ «فرانسوی ها طبق معمول اسم فیلم ها را برای اکران عوض می کنند. از این رو نام فیلم قبادی در فرانسه «گربه های ایرانی» خواهد بود. شاید بد نباشد بدانید در فرانسه همه دنبال گربه های ایرانی هستند.» «کسی از گربه های ایرانی خبر دارد؟» روز پنجشنبه ساعت هشت شب به نمایش درمی آید و قرار است برای نخستین بار همه گروه این فیلم از روی فرش قرمز (کاخ اصلی جشنواره) طی تشریفات رسمی بالا بروند و وارد سالن شوند. قبادی در حالی که در آستانه اکران جدیدترین ساخته اش در کن بود چهار فیلم سینمایی اش در سومین جشنواره بین المللی فیلم ترکیه به نمایش درآمدند. جشنواره فیلم و آثار ویدئویی استانبول یک جشنواره غیررقابتی است که در سال ۲۰۰۶ با هدف به تصویر کشیدن زندگی و مشکلات مردمان طبقه کارگر در سراسر جهان راه اندازی شد. «آوازهای سرزمین مادری ام»، «زمانی برای مستی اسب ها»، «لاک پشت ها هم پرواز می کنند» و «نیوه مانگ» در این رویداد سینمایی نمایش داده شدند. بهمن قبادی در این جشنواره حضور نیافت اما فیلم های او با استقبال تماشاگران مواجه شدند و روزنامه های ترکیه به تحلیل و بررسی فیلم های بهمن قبادی پرداختند

فیلم موضوع عالی،حساس و بدیعی دارد.بررسی فضای موسیقی غیر رسمی ایران کار بسیار نو و درخشانی است.تلاش کارگردان برای نمایش مستندگونه و یا بهتر است بگویم داستانی مستندوار بسیار به جا و درخور ستایش است زیرا کاملاً تصمیم درستی بوده است.اما فیلم علاوه بر جسارت کارگردان چیز دیگری هم می خواهد.بازی یک عنصر اصلی رد یک فیلم است.من وقتی بازی حامد بهداد را می بینم با او در طول فیلم همراه می شوم و با غم و شادیش و با اعمالش همزادپنداری می کنم به خاطر توان بالا و حیرت آور بازی اوست که پرورش یافته و در عین حال غریزی است.در حالی که دو نابازیگر اصلی دیگر از ارائه بازی خود ناتوان اند.کارگردان باید برای تمام نقشهایش که اصلی بودند از بازیگر حرفه ای و یا حداقل نیمه حرفه بهره می برد.بهداد در این فیلم بهترین نمایش عمرش را ارائه می دهد.بازی او چنان طبیعی و به قول معروف انگ کار است که یک تنه ما فقط او را می بینیم و دیگر چیزها را فراموش می کنیم.بهداد با استفاده متد های بازی مارلون براندو بسیار به دوره اوج او تنه می زند البته در نوع ایرانیش.او ستاره بی رقیب سینمای ماست و آینده پرشکوهی دارد(البته اگر عوامل غیر سینمایی بگذارند).فیلم به خوبی از نمایش مستندوار وقایع و استفاده از دوربین روی دست بهره می برد و این به فیلم فضایی پرتحرک و کمتر ساکن داده است.استفاده از انواع موسیقی زیرزمینی در قالب کلیپهای تصویر بر تصاویر تهران بسیار مؤثر و خوب در آمده است.اما مشکل بزرگ فیم شخصیت پردازی در فیلمنامه است.فیلم می توانست با تمرکز روی زندگی و روحیات قهرمانانش و سیر وقایع و تأثیرات آن بر روحیاتشان داستان را به درامی روانشناسانه و در عین حال اجتماعی چشمگیری بدل کند اما با استفاده از نابازیگران بی تجربه و کمی هم شعارگرایی اعتراضی از این مقوله بازمانده است.پایان بندی فیلم هم چندان خوب نیست شاید اگر به جای مرگ پسر خواننده بهداد به عنوان قهرمان اصلی می مرد شوک و اثر بیشتر بر مخاطب می گذاشت.

لحظاتی از فیلم که بسیار عالی بود را بر می شمرم:یکی باید از تمام صحنه های بازی بهداد و به خصوص صحنه بازی او مقابل قاضی که درخشان ترین صحنه فیلم بود نام ببرم.بازی او چنان جذاب و خنده دار و تکان دهنده بود که هرگز فراموش نمی کنم.دوم کلیپ بهداد با موسیقی راک با تم سیستانی که بسیار تازه و نو و بدیع بو.د و من را مبهوت کرد.و سوم کلیپی که پسری که بازیگر هم بود و بر فیلم برای بچه های افغانی و خارجی گیتار می زد بود که هم صدای آن بازیگر فوق العاده بود و هم شعری که می خواند خیلی انگ تصویر و صدایش بود.

یکی از انتقادهایی که به فیلم بود این بود که فضای فیلم ایرانی نبود.من تصور میکنم این منتقدان یا در ایران زندگی نمی کنند یا ایران را هنوز ایران دهه شصت می دانند.من با همه تعلق خاطر به آن ایران اما می دانم ایران بسیار عوض شده است و دیگر آنگونه نیست.گسترش ارتباطات باعث شده نگاه جوان ایرانی به نگاه روز جهان بسیار مشابه باشد و اینکه بسیار از جوانان به المانها و نشانه های غربی تمایل دارند اظهر و من الشمس است.نمی گویم خوب یا بد است چون بحث مفصلی است و جهتهای مختلفی هم دارد اما انکار این رویکرد جوانان و پنهان نمودنش هم منطقی نیست.بسیاری امروز به حجاب معتقد نیستند و سوای نگاه و اعتقاد هرکس این مشهود است با زور هم نمی توان نگاه مردم را عوض کرد چون مخصوصاً ما ایرانی ها به زور و فشار حساسیم و واکنش بدتری نشان می دهیم باید پذیرفت و با نرمش و تعامل با آن برخورد کرد.محدودیت و فشار به قبول چیزی بدون استدلال خطرناک و ویرانگر است.در ضمن باید اید آل بودن و مذهبی بودن همه جانبه باشد نه فقط در مسائل جوانان و پوشش چون این خود نقیض می شود چون جوان پارادوکس را بر نمی تابد و به تعارض می افتد

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : ۰ در حال بررسی : 0