شما اینجا هستید : خانه  »  دانلود فیلمدانلود فیلم ایرانیدانلود فیلم های ایرانی جدید   »   دانلود فیلم ایرانی یحیی سکوت نکرد

دانلود فیلم ایرانی یحیی سکوت نکرد

دانلود فیلم ایرانی یحیی سکوت نکرد

دانلود فیلم ایرانی یحیی سکوت نکرد با لینک مستقیم

(در صورت نارضایتی صاحب اثر لینک دانلود حذف می شود)

دانلود فیلم ایرانی یحیی سکوت نکرد

نام فیلم : یحیی سکوت نکرد
ژانر :اجتماعی ،خانوادگی ،
کارگردان : کاوه ابراهیم پور
نویسنده : کاوه ابراهیم پور
بازیگران : فاطمه معتمدآریا , ماهان نصیری ندا ,ندا جبرائیلی ,تورج منصوری ,رابعه اسکویی ,مریم شیرازی ,محمد کمال علوی ,حسین کمال علوی
محصول کشور : ایران
سال تولید : ۱۳۹۵
زبان : فارسی
کیفیت : بالا
خلاصه داستان :کودکی هفت ساله به نام یحیی توسط پدرش به عمه اش سپرده می‌شود. عمه‌ای ناآشنا که زندگی پر راز و رمزی دارد. یحیی با ورود به این دنیای جدید در پی کشف مفاهیم جدید زندگی است. اما این کنکاش برای او هزینه سنگینی به همراه می‌آورد

مومنی با بیان اینکه در این فیلم با شخصیتهایی خاکستری روبه روییم که روایت شخصیت عمه و آشنایی یحیی با او به درک می رسند.

منتقد جلسه آغاز فیلم را خوب توصیف کرد و افزود: شاید کارگردان با این گشایش دعوت به فیلم دیدن خواسته به تماشاگر شیوه دیدن را گوشزد کند.

مومنی ژانر «یحیی سکوت نکرد» را نزدیک به فضای سینمای کودک و نوجوان عنوان کرد و گفت: فیلمنامه با شخصیت پردازی های لحظه ای آغاز می شود و با رویدادهایی طرفیم که مخاطب را به دنیای پیچیده ای هدایت می کند.

وی، ادامه داد: عشق خاص دوران نوجوانی در داستان فیلم به وجود می آید و داستان با تمام تعلیقی و زیبایی فیلمنامه، کودکی آن را حفظ می کند، اما همچنان موضوع غامض است.

تا ابد می شود به دنبال نشانه گشت

کارگردان «یحیی سکوت نکرد» با توجه به نظرات منتقدان سینما، گفت: تا ابد می شود به دنبال نشانه و معنا در فیلم ها گشت.

ابراهیم پور وارد شدن به سینما را کار سختی می داند، پای گذاشتن به معادلات پیچیده سینمای ایران را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای من که سالهاست دستی در ساخت تیزرها و فیلم های تبلیغاتی داشته ام این پیچیدگی افزون تر بود.

ابراهیم پور با توجه به ریتم و ضرباهنگ فیلم «یحیی سکوت نکرد»، بیان کرد: این ریتم انتخابی است که من برای لحن روایت کردن برگزیدم و نمی توانم آنرا کُند بدانم، چراکه کاری عمدی بوده است. پس آنها که سینمای اروپا را دنبال می کنند با دیدن فیلمهای آنجلوپولوس باید چه بگویند؟

وی در پاسخ به اینکه فیلم در ژانر کودک می گنجد، اظهار کرد: من فیلم خود را در این تعریف قرار نمی دهم. گرچه به این فیلم برچسب سیاه نمایی می زنند، حتی اگر دست کم دو مورد هم از موضوعاتی که در فیلم مطرح می شود در جامعه وجود داشته باشد نباید چشمها را روی آن بست.

تهیه کننده فیلم سینمایی«یحیی سکوت نکرد» نیز در این نشست، عنوان کرد: آنچنان فیلمنامه بالقوه و روان بود که به لحاظ شناخت و تجربه ای که از کارگردان سراغ داشتم که به ابراهیم پور اعتماد کردم و تهیه آن را برعهده گرفتم.

با فیلمهایم پای اخلاق ایستاده ام

تینا پاکروان که کارگردانی فیلم سینمایی «خانوم» را بر عهده داشته، ادامه داد: من با فیلمهایم پای اخلاق ایستاده ام، زیرا بیان حقیقت عریان جذاب است.

تهیه کننده «یحیی سکوت نکرد» درباره ترکیب بازیگران این فیلم، توضیح داد: از ابتدای ساخت این پروژه سینمایی بر حضور فاطمه معتمدآریا به عنوان بازیگری توانمند تاکید داشتیم و نقش بازیگر خردسال فیلم بر اساس تجربه ساخت فیلم های تبلیغاتی توسط ابراهیم پور از میان کودکان بسیاری رقم خورد، زیرا کارگردان ماهان نصیری را از میان بیش از ۲۰۰ کودکی که تست زده بود برگزیده شد.

تهیه کننده «یحیی سکوت نکرد» انتخاب تورج منصوری را بر مبنای پیشنهادی دانست که به گروه شد و افزود: بکر بودن بازی های منصوری در کنار شخصیت دوست داشتنی او جذاب است.

منتقد این نشست در پایان نیز باردیگر پیام فیلم را تلاش برای تردید نکردن دانست و افزود: درستش آن است که انسانها وقتی بزرگ می شوند بسی چیزها را از دست می دهند. فیلم دارای بستر واقع گرای اجتماعی است و پیام های اجتماعی منتقل می کند.

این فیلم نیاز به بازخوانی دارد

مومنی «یحیی سکوت نکرد» را مانند شعر دانست و افزود: همچنانی که مردم شیراز شعر حافظ را می شناسند و بارها آنرا بازمی خوانند، این فیلم نیز نیاز به بازخوانی دارد.

وی فیلم را دارای نقاط ضعف کمرنگی عنوان کرد و گفت: چنانچه در این فیلم بازنگری شود دست کارگردان برای فیلم های بعدی برای جبران باز است.

مومنی تکنیک فیلمبرداری را نیز نیازمند بازنگری دانست و افزود: قاب های «یحیی سکوت نکرد» باعث می شود در لحظاتی تماشاگر احساس کند با فیلمی معمولی روبه روست، اما می شد با حساسیت بیشتری فیلم درخشان تر باشد.

با پایان یافتن نشست های نقد و بررسی فیلم های هنر و تجربه در شیراز، اکران فیلم های این گروه سینمایی همچنان ادامه دارد و تا ۲۲ اسفند روزانه سه نوبت نمایش فیلم در سینما هنر و تجربه شیراز انجام می گیرد.

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : ۰ در حال بررسی : 0